Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most vettek fel BTK-ra, de...

Most vettek fel BTK-ra, de fogalmam sincs, milyen kurzusokra jelentkezzek és miért?

Figyelt kérdés

Ma indul a kurzusfelvétel, én meg nem igazán értem a rendszert. Hány tantárgyat érdemes felvenni? Annyit, hogy kijöjjön x kredit, mondjuk 30?

És a minort is most kell felvenni?


2011. szept. 2. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
beiratkozáson elmondják, nem kell sietni.
2011. szept. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Első: Ma kezdődik a tárgyfelvétel ne legyél már értetlen. Milyen szakra jársz? Nálunk elsőben úgy volt, hogy a szakunk honlapján fent volt egy órarend és azokat a tárgyakat kellett felvenni.
2011. szept. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A minort pedig nem most. Arra majd jelentkezni kell külön jelentkezési lapon, és majd csak második évtől veheted fel. Nálunk legalábbis biztos. Debreceni Egyetem.
2011. szept. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Melyik egyetem, melyik szakára vettek fel?
2011. szept. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

melyik egyetemre jársz?

keresd meg az egyetem karának a honlapját, illetve a szakod tanszékének honlapját. valahol meg fogod találni a BA-s, alapszakos tanegységlistákat.

(pl. elte-btk itt: [link]

ez egy mintatanterv, megmutatja, melyik tárgyakat melyik félévben kell elvégezni, mi minek az előfeltétele.

válogasd ki az 1. félévben teljesítendő tárgyakat!

mindegyikhez tartozik egy kód, erre kell rákeresned.

ezeket kell felvenned, egy órarendbe pakolnod úgy, hogy egyik se ütközzön a másikkal, beférj (ha létszámkorlát van). eleinte kicsit nehéz, de nyugodtan írd ki, mikor mi van, sakkozd ki, hogyan érdemes variálnod.

2011. szept. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Melyik egyetemre jársz? Ha ELTE-BTK, akkor tudok segíteni. Az előző válaszoló leírta a lényeget, ha ezen felül van még kérdésed, hajrá, szívesen válaszolok!


egy harmadéves ELTE-BTK-s

2011. szept. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

88%-os, köszi a linket. szóval akkor elég felvennem szépen sorban az 1. félévesekre vonatkozó, kötelező képzéseket.


amit még nem értek, hogy a tanszék oldalán van egy rakás kurzus ( [link] ezek nincsenek benne abban, amit átlinkeltél. ezek nem vonatkoznak rám, mint első félévesre?

2011. szept. 2. 19:02
 8/11 anonim ***** válasza:

ha ezek nincsenek bent a tanegységlistádban, akkor lehet, hogy MA-soknak vannak meghirdetve vagy a korábbi rendszer kódjairól van szó. esetleg közismereti, bárki által szabadon felvehető órák.

(kurzusfelvételnél keresésnél sok minden kiderül.)

2011. szept. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm. még azt kérdezném, hogy a kötelezőkön kívül mennyi választhatót érdemes felvenni így első félévben? olyat is hallottam, hogy első félévben sokszor nem is szoktak mást a kötelezőn kívül választani.
2011. szept. 3. 15:42
 10/11 A kérdező kommentje:

ja és: az etr-en, kurzuskínálatban rá akartam keresni kíváncsiságból mondjuk a filozófiatörténetre, amit fel kell vennem, erre anglisztikán belül választanom kell: BBA Anglisztika (02.v.11) (BTK), 01.v.06, stb. stb... melyik vonatkozik rám?

egyébként, ha hétfőn bemegyek a tanulmányira, vagy valami informatikai részlegre, ők nem tudják felvenni a dolgokat, mondjuk ha nincs a számítógépe a tanulónak?

2011. szept. 3. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!