Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent az ha valaki...

Mit jelent az ha valaki nyalizik egy tanárnak? Miben nyílvánul ez meg? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
2008. márc. 9. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg a dolog valami olyat jelentene, hogy a gyerek megpróbál személyes kapcsolatot kiépíteni a tanárral (kedveskedik neki, plussz feladatokat vállal, segít neki, szakkörre jár) abból a célból, hogy az vele szemben engedékenyebb legyen.


Gyakorlatilag a jelzőt jellemzően olyanok szokták megkapni, akiket valamilyen okból nem szeret az osztály. Aki nem tartozik igazán az osztály közösségébe. Pl. a jó tanulók.

Persze van olyan is, aki megfelel az eredeti definíciónak, de eddigi pályafutásom során 10 "nyalizósból" igazából csak egy volt tényleg az, a többi csak valami oknál fogva nem tudott/akart beépülni az osztályba, és ezért inkább a tanárok barátságát kereste...


Igazából nem sok mindent lehet tenni ellene. Az osztály általában úgy gondolja az ilyen gyerek spicli, beszámol a dolgaikról a tanárnak és ennek megfelelően is viselkednek vel. Ha igazuk van, ha nem (és jellemzően nem), akkor is a kirekesztéssel csak mégjobban a tanárok felé lökik a gyereket és ezzel mintegy bizonyítják önnön feltevésüket.


A dolognak az osztály szempontjából két veszélyes következménye van. Ez egyik, hogy elveszít egy embert, aki esetleg (jó tanuló esetén) segíthetne a házikban, dolgozatokban stb. A másik, hogyha túlspirázzák a kirekesztést, akkor az is lehet, hogy "nyalizós" besokal és tényleg kiteregeti a szennyest a tanároknak.


Az egyetlen ésszerű ellenlépés, ha megpróbálja az osztály visszaszerezni magának a "nyalizóst", mert akármennyi különbség is van közöttük, a helye igazából ott lenne.

Na ez az, ami sosem szokott megtörténni.

2008. márc. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ minden benne volt amire kíváncsi voltam.
2008. márc. 11. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
a nyalizás azt jelenti hogy a gyerek a seggét nyalja szinte a tanárnak,bókol neki,stb és máshogy viselkedik a tanárral szemben,mint a többi diák. az hogy valaki jó tanuló nem nyalizás,bár lehet hogy az irigyek annak nevezik valahol még ált issi alsó tagozatban,bár nem hiszem. mindenki útálja a nyalizósokat,mert ez gyakran bejön a tanároknak,és azokkal néha tényleg kivételezni kezd. ha rád mondták hogy nyalizol,és azokat nem csinálod,amiket leírtunk,akkor kérdezd meg az osztálytársaidat,hogy szerintük mivel nyalizol a tanárnak.egyébként hza már nyali,akkor legalább ne mindenki előtt! :) ha az osztálytársad nyalizik,és idegesít,szerintem csak az egész osztály összefogásával lehet errről leszoktatni,bár nekünk 4év alatt nem sikerült 2osztálytársunkat sem leszoktatni erről,bár utálja őket az egész osztály,beszólunk nekik,és teljesen ki vannak közösítva,biztos rossz nekik,de legalább a tanárokkal jóba vannak. egyébként van oylan tanár,akit szintén idegesít a nyalizás,és még rosszab is lehet tőle a helyzeted. szerintem az a tisztességes,ha valaki a jó tanulmányi eredményével vívja ki magának ajó jegyet és a tanár "szeretetét",nem pedig a nyalizással.
2008. márc. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

az én osztályomba is van 3 gyerek akivel folyton kivételeznek. És ezért mindenki az mondja hogy nyalizik.

ezért voltam rá kíváncsi hogy mégis mit jelent.És mivel tök jó fejek a sulin kívül ezért akartam volna rajtuk segíteni. hát remélem sikerül. mindenesetre a választ köszönöm!

2008. márc. 17. 17:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Én szeretem beköpni a többieket ha valami rosszat csinálnak.
2021. máj. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!