Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem a pénzügy és...

Van esélyem a pénzügy és számviteli főiskolán?

Figyelt kérdés

Oda szeretnék menni, de 4-es vagyok matekból.

Van 2 db nyelvvizsgám, 2 előrehozott érettségim (angol, német) és töriből emelt szintűt teszek majd idén.

Matektanárhoz is járok hogy segítsen megérteni, persze még a suliba nem vettünk olyat amit ott is vesznek az majd most jön. (statisztika stb).


Mennyire nehéz ott a matek? Tényleg lehetetlenség? Matektanárom azt mondta hogy 4-es matekkal is el lehet végezni ha nagyon igyekszik az ember.


Jah és nem Budapestre megyek.


Mit gondoltok?


2011. szept. 10. 10:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Jah és tanárom mondta hogy egyetem idején is járhatok hozzá, szívesen segít az egyetemi anyagban is.
2011. szept. 10. 10:12
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem simán van esélyed. Én is pénzügy-számvitelen tanulok és az első évet gond nélkül megcsináltam (nem Pesten tanulok). Aki rendszeresen bejár órákra, megírja a házi feladatot és órán odafigyel, meg fogja tudni csinálni a reál tantárgyakat is egész jó eredménnyel.
2011. szept. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

EZ jó !:) Én csak azért félek mert valamelyik ismerősünk mondta hogy az ő lánya is pénzügyre jár (Veszprémbe, de én nem oda megyek) és hogy majdnem "megdöglött" a matektól....


:S

2011. nov. 2. 15:56
 4/6 anonim ***** válasza:

én BGF-PSZF-BP-re járok. Kutyanehéz annak a matek aki eddig nem tanulta emelt szinten, nálunk az évfolyaom felének 30% alatti lett az első ZH-ja, 1400 emberből 150 0 pontos.. :D

DE!! aki tanul, és kap segítséget (pl a magántanárod), annak nem lehetetlen. Meg kell próbálni. Főleg vidéken kicsit könnyebb is mint Pesten, de ez azért nem garancia.

Anyukám se volt matekzseni, sőőőt, de akaratereje volt és ő is elvégezte a psz-t.. :)

kitartás kérdése.

Pl a szabályokat ha megtanulod(tétel biz def) akkor már közeledsz a ketteshez. Begyakorlod 1-2 hét alatt zh előtt az ÖSSZES feladatot a példatárból, és meg is van a 2es sőt a 3as 4es is :) Sima ügy annak aki nem síkhülye és szorgalmas.

2011. nov. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát ez azért eléggé rémisztő :S én Sopronba akarnék menni, nem tudom hogy ott mennyire nehéz.

Hát én 4-es voltam mindíg matekból remélem az nem gond.:S A magántanárom azt mondta hogy egy 4-es is könnyen el tudja végezni, nem tudom hogy a PSZ-en mennyi ideig van matek...


tényleg mennyi ideig? én úgy tudtam h csak fél évig :S

2011. nov. 2. 20:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Két félév gazdasági matek és két félév statisztika. Ebből a statisztika az, ami sokkal nehezebb.
2011. nov. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!