Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezősök! Honnan tudom...

Levelezősök! Honnan tudom meg, hogy mikor kell és hová menni?

Figyelt kérdés
Kaptunk papírt, hogy miket kötelező felvenni, ott voltak időpontok írva, állt, hogy péntek, v szombat mettől meddig. Van 15 tanegység, de a java ugyan abban az időben, ezt nem értem. Most akkor csak abban az időben be kell menni? Eleve melyikre? Néztem konzultációs beosztást, de ott olyan is szerepel, amire nem is kellett jelentkezni, olyan viszont nem, amire kellett. Akkor most hogy van ez?
2011. szept. 12. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért van sok egy időben, mert nem lesz minden óra minden héten, csak havonta vagy 2 hetente. Legalábbis nálunk ezért van "ütközés", de a legjobb, ha felhívod a tanulmányi osztályt, mert itt senki nem fog tudni pontos és biztos választ adni.
2011. szept. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó. Ha egyik nap nem tudok bemenni, abból lehet gond? Ha mondjuk elmegyek egy nappalis időponti órára helyette az jó?
2011. szept. 12. 09:46
 3/8 anonim ***** válasza:
ETR-ed van vagy Neptun? Mert ha fel vannak véve az órák a Neptunban van egy olyan opció, hogy órarend (lehet, hogy az ETR-ben is van, de azt nem ismerem) és meglátod melyik órád mikor lesz. Ahogy fentebb is írták, lehet, hogy az egy másik héten, következő hónapban lesz ami most ütközik valamivel. Ha valamire nem mész be? Teljesen változó. Van olyan egyetem/szak/tanár ahol dedós módjára névsort olvasnak FELNŐTT LEVELEZŐSÖKNÉL, de van olyan tanár aki már az elején kijelenti, hogy ő nem szól bele, hogy ki jár be az órájára és ki nem. És láss csodát! Mindig az ő óráján voltunk a legtöbben.
2011. szept. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tanulmányi osztályon érdeklődj. A gyakorlati jegyes órákra elvileg kötelező menni. Nem árt azért minden tantárgy első óráján részt venni, már csak amiatt se, h megtudd milyen a tanár, mit követel és hogyan. Nálunk engedik látogatni a nappalis órákat is, csak munka miatt nekem nincs időm hétköznap bemenni.
2011. szept. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez az! Órarend! Neptunban megtaláltam, de örülök! Ez mindig kiírja majd, hogy mikor és hová kell menni?
2011. szept. 12. 10:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, lehet heti bontásban nézni, akkor csak az aktuális hetet írja, van összevont, akkor pedig minden tárgyat beletesz, amit felvettél, és odaírja, hogy páros vagy páratlan héten lesz.
2011. szept. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem nincs sok értelme bemenni a nappalis órákra, hacsak nem tudsz elmenni az összesre, mert az mondjuk másfél óra, a levelezőn meg kb 6 óra vagy egyben.

a többi kérdésre nem tudok válaszolni, nálunk nem egészen így van

2011. szept. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Neptunban az órarendet féléves bontásban nézd, úgy a legjobb. Nem árt a konzultációk előtt újra rápillantani, mert nem kőbe vésett dátumok, gyakran az utolsó pillanatban is változtatnak rajta (persze ilyenkor küldnek e-mail-t is).
2011. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!