Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesten nem túl nehéz...

Budapesten nem túl nehéz gimnáziumokat mondanátok?

Figyelt kérdés

nem akarok nagyon nehézbe átmenni...de túl könnyűbe se..vmi köztes kéne.11.es vagyok.

Előre is köszi:)


2011. szept. 15. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem manapság gyakorlatilag nincs olyan, hogy közepes... úgy értem, ahova úgy megy az ember, h ez most lazább lesz, általában azzal is egyenlő, hogy egyszerűen szar tanárok oktatnak, emiatt nincsenek kiemelkedő eredményei az iskolának, a diákok nem motiváltak, nem versenyeznek és esetenként nem is tanulnak. Persze, igaz, hogy a Fazekas-szintű versenyistállókban már inkább distressz van, de hidd el, csak jól jársz vele, ha valami elitebb gimiben kezdesz, utána még mindig válthatsz, ha tényleg nem tetszik a standard. De egy szar suliban csak azt éred el, h sosem tudod meg, miben is vagy igazán jó és mi is érdekel igazán, illetve ha időközben mégis rájönnél, esetleg nem tudnak a tehetséggondozásra elég figyelmet fordítani. Nekem elhiheted, hogy így van, ugyanis velem pont ez volt: általánosban mindig is jó tanuló és ambíciózus voltam ( de nem a stréber-mama kedvence típus, inkább a saját örömömre és értékrendem szolgálata érdekében ), de nem akartam " túl erős " suliba menni, ahol túl nagy a kényszer. Hát, most h végeztem, azt mondom, lehet jobban jártam volna vele: anno terveztem orvosira menni, időközben lesodródtam a pályáról. Persze ez egyéni (döntés) és sulis tényezők együttese volt. De olyan szinten nem kaptam támogatást, hogy a biosztanárom egy autista hajlamú(?), nem tanárnak való nyomorult volt, ő tartotta a faktot is, kb. akik emeltet tettek 4. év végén, azok is épp h 70% körül írtak( a legjobbak, a legszorgalmasabbak, legmotiváltabbak is, és hidd el, itt nem a szellemi tőke volt hiányban! ) Kémia meg olyan szinten volt, h fakt egyszerűen NEM VOLT. Fel tudod ezt fogni, egy gimnázium, ahol ELVILEG kötelességük lenne felkészítőt tartani az egyetemi éveidre, hiszen ez a gimi értelme, erre nem indul fakultáció, mi a jóisten?! És ez bizony a gyengébb sulikban, ahova nem jut elég jó termtudos tanár, bőven tendencia! De nálunk még magyarból is csak szakkör volt hébe-hóba, ami szintén elképesztő. Kémiából is indult szakkör, egy év múlva tudtam meg, egy beszédhibás rosszindulatú gnóm tartotta, addigra már akkor sem jártam volna hozzá, ha fizetnek érte...


Na mindegy, szóval ha ahhoz igazodsz, amit én mondtam, akkor ezekben a sulikban érdemes gondolkodnod:


-Eötvös

-Radnóti

-Szt. László

-Karinthy

-Veres Pálné


Most hirtelen ezek ugrottak be, de körülnézhetsz. Azért nem árt, ha van a fejedben egy kis tantárgyi preferencia, mert azért az általános magas színvonal ellenére lehetnek gyengeségeik egyes tantárgyakat illetően. Pl. nem szabályszerű, hogy termtud szakon, mondjuk bioszon fizikát is jól oktatnak.

2011. szept. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most vettem észre, h 11.-es vagy. Eddig milyen gimibe jártál?
2011. szept. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Erős gimibe járok ...épp ez a bajom.művészeti pályára szeretnék menni,de már késő átmenni egy művészeti suliba..ezért lenne jó egy nem nagyon erős gimibe menni,hogy mellette rajzolhassak sokat.


egyébként köszönöm a válaszodat,teljesen egyetértek:)

2011. szept. 18. 16:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Jobb is hogy nem mentél művészetibe, szívás az egész... de figyel, szerintem erre az 1-2 évre simán ottmaradhatnál, utána meg megcélozhatnád a Moholy-Nagy Egyetemet, vagy a Képzőművészetit.:-)
2011. nov. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

maradok most már :)

igen,a terv az ez lesz lehet:)

köszönöm

2011. dec. 8. 20:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Rajz szakos gimibe mehetnél
2016. jún. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!