Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Győri...

Mi a véleményetek a Győri Széchenyi Egyetemről? Milyen ott a koleszos élet? Milyen a társaság?

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
10 éve még jó volt. És nem koedukált. Értsd: egy folyosón vegyesen...
2011. szept. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én SZE hallgató vagyok jelenleg.

Véleményem az egyetemről vegyes. Tipikus magyar oktatási intézmény, az élettől teljesen elrugaszkodott oktatási programmal.

De ez minden Mo.-i egyetemre és közoktatási intézményre igaz...

Közlekedésmérnök-jelöltként olyan marhaságokkal untatnak, hogy ha a kádban kihúzom a dugót akkor hogy és miért úgy folyik le a víz. Meg EU-s polgárjoggal...

De mondom, SAJNOS ez mindne más magyar oktatási intézményre igaz...


Ha a fentiektől elvonatkoztatunk, akkor a kép már jobb: Technikai felszereltsége elfogadható, a tanítás technikai háttere nagyjából meg van, ami hiányzik azok a nagy előadók. Sajnso 2 igazán nagy előadó van, ha a kisebbeket is ide vesszük akkor 4... Ez nekünk mérnökjelölteknek bban mutatkozott meg, hogy Mechanikából csak 6:30-tól tudtunk Zh-at írogatni. (Egyszerre 3-4 nagy előadóban úgy fértünk be.) Amúgy most épültek új épületrészek, egy baszottnagy aula, aminek lényegében semmi értelme nincsen, alul-felül meg "termek" viszont csak konferencia célra használatóak... Meg mindenhol parkoló parkoló parkoló. Elvettek az építkezés maitt kb 100 parkolóhelyet és építettek legalább 400-at. Hiába egyetemi beruházásnban parkolót kell építeni. Épült egy marhanagy épület "Hallgatói irodaház" néven, nos ez a HÖK-ösöknek épült, mert ugyan hallgatói, de az egyszeri diáknak belépni nincs jogosultsága, mert kártyás az ajtó...

Épült csili-vili könyvtár, ahová megint csak olvasójeggyel léphetsz be, és a lopásgátlós kapuk ellenére sem engedik be a táskádat. De még egy laptopot sem. Csak kézben, de a töltő már nem jöhet, szerintem maguk sem tudják miért. Tehát épültek nagy közösségi terek a könyvtárnál fasszán lehetne ott olvasgatni, beadandókat írni, van konnektor is, csak a töltő nem jöhet be a laptoppal.


Na ez volt a panasz része a dolognak :D


Amúgy mondogm a termek elfogadhatóak, a környezet is. Kicsit látszik néhol az elhanyagoltság, ellenben a fejlődés is: Most cserélik a teremajtókat, a cserélt ajtósokat kifestik, új padok, ülőkék jönnek... Néhány terembe projektorokat tesznek, ahol nincs oda hoz magával a tanár. Tehát a technikai feltételek szerintem rendben vannak.

Tanárok: Vegyes. Van akin látszik, hogy leszarja az egészet, van aki szívvel-lélekkel oda van értünk. Ez az érzés általában kölcsönös is. Erre viszont emgint azt tudom mondnai: mindenhol vannak ilyenek is, olyanok is...


Koli:

Nem tudom mennyire vagy benne, de az egyetemnek jelenleg 2 kolija van+ a szakkollégiumok, de oda élőember nem nagyon kerül be, így csak a 2-t ismertetem részletesebben.


Megjártam mind a kettő kolit.


Belső kollégium:


A szobaelég pici, de megszokható. Konkrétan kb 12 m2 ebből 1,5m2 az előtér, és 3-an laktok. Egy szóló és egy emeletes ágy van, nomeg 3 asztal, székekkel. Ezzel együtt az ágy és a szék között pont egy ember tud ellavírozni, tehát kb ennyi hely van.

De meg lehetett szokni, főleg ha jó emberekkel kerültél egybe. Nálunk jó volt a társaság...

A fürdő két ilyen szobára van 1, van WC és zuhany, bár a belsőben a WC-t nagydologra inkább nem használja senki, mert csak a szoba felé lehet szellőztetni ;-)))) Nagydolgot viszont a folyosón lehetett intézni, ott van közös mosdó, nagyon kultárált wc-k azok is.

A hangzavar nem vészes, bár attól függ, hova kerülsz. Mi a K4 közepén voltunk, nem volt túlságosan vészes, kivétel szerdán, akkor bulinap van... Akkor viszont mindegy hol vagy. Azt hiszem, ha tanulni akartam mindig tudtam, ha meg nem, akkor nem a ricsaj akadályozott meg benne :-)

Konyha emeletenként van 1 darab, ott 2x2 főzőlappal.

Most megcsináltak 2 vagy 3 konyhát ott kialakítiottak a szobákhoz tartozó edénytárolókat és van sütő is.

Az élet itt nagyobb egyaz azért mert több mint ezer ember lakik az egész koliban (~1400 ha jól emlékszem) meg azért mert 100 m-re van az egyetem épülete.

A szobák általában eléggé lelakottak, de igazából olyan lesz amilyenné varázsolod. Mi egy 16 literes diszperzittel kifestettük első nap fehérre, aztán' hello. Szép volt, jó volt, élhető... Jól megvoltunk egymás között.


Külső kollégium:


A külső koli jóval komfortosabb, tágasabb, 2 szobára jut egy zuhanyzó+WC, a szobák mérete kb 15 m2 lehet, szintén 3 emberre. Szintén egy szóló ágy, egy emeletes ágy, 3 éjjeliszekrény, 3 asztal. Ha ez mind el van rendezve középen kb 5m2 szabad hely van. Kényelmesebb komfortosabb mint a belső. Állapota, háát, ezen is meglátszik az idő, de nem kellett festeni, hogy kultúrált legyen a környezet. (Bár szerintem nem is lehetne festeni)

Itt jóval kihaltabb a környezet, ricsaj egyáltalán nincs, cserébe messze van az egyetemtől. Najó annyira nem kb 12-15 perc busszal, de buszhoz vagy kötve. Megszokás kérdése... A buszbérlet 2000.- egy hónapra szerintme nem vészes. Amúgy gyalog kényelmesen 40 perc a távolság, van aki gyalogol.


Személy szerint 1 évet voltam belsőben most 3. éve leszek külsőben. Már nem szívesen mennék vissza a belsőbe, még ha kényelmes is volt 7:50-kor felkelve a 8:00-s órán bent lenni :D (A külső koliból a 7:20-as busszal be kell jönnöd, akkor 7:50-re egyetemen vagy. Igaz most át fogják vinni az új hídon a buszokat, akkor az egyetem kapujában fog letenni, akkor elég lesz 7:30 vagy 7:40-es busz is.)


Árban mindkét koli azonos, államis hallgatóknak (és talán a fizetősöknek is??) 8100 ft lesz egy hónapra. Ez tartalmazza a szállásdíjat és a hűtőt is, ami 600ft/fő/ hó (Eddig 7500 volt a kolidíj, és külön fizettünk 600-at most egybevonták, lényegében emelés nem volt 3. éve!)

Van internet 80-100 Megabit/sec (nem írtam el!) ezért egy félévre 5000ft-ot kérnek el.

Külső koliban lehet mikró a szobában ingyen, Belső koliban ezért félévente 1500-at kérnek el mert ott a konyhában van közös mikró.


Ha megkérdeznél melyiket válaszd nem tudnám rávágni hogy melyiket. Nekem mindkettő tetszett mindkettőt lehetett valamiért szeretni, vagy utálni.

Mindig azt mondom, hogy aki olyan ember, hogy nem fér össze a másik 2-vel annak lehet 100m2-es szobája is akkor se fognak kijönni, ha jó embereket fogsz ki, akkor a 10m2-en is vígan elvagytok...


Nekünk tavaly nagyon jól összejött egy 7-8 fős társaság, és gyakorlatilag minden napunkat együtt töltöttük. Idén ugyanez folytatódik, igaz, kicsit szét lettünk szórva, mert egy sárcot nem vettek fel a külsőbe, ő a belsőben van. Most pl. szerdán nem lesz tanítás megyünk közös programra Sopronba :P

Tehát a társaság szerintem a véletlen műve, hogy kikkel kerülsz egybe. Nekem így 4 év alatt úgy érzem szerencsém volt, nagyon kretén szobatársaim nem voltak. A szomszédban viszont 2x is...


Koleszos életről bővebben nem tudok nyilatkozni. Én állatira szeretem. Emlékszem 4 éve annyira mondogattam, nem akarok kolis lenni, inkább lejárok. Hát már semmi pénzárt nem cserélnám el.

2 hétig voltam albis 1x hát elég volt belőle egy életre de ezt komolyna mondom :D Igaz más megesküszik hogy az albi a legjobb és soha koliba nem menne...


Ha bármi kérdésed van írd meg, szívesen válaszolok.

2011. szept. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jah, koedukálás:

A belsőben tudtommal van koedukált szoba, de csak a konyha mellettiek. (X02-es szobák)

Külsőben amennyire tudom, nincsen.

Természetesen az emeleteken vegyesen van női-ffi szobapárok.

2011. szept. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a tájékoztatást...


Én a Nemzetközi igazgatás alapszakra szeretnék jelentkezni... Erről mi a véleményed?? Mit hallottál róla?? Megéri elvégezni ezt a szakot?? Piacképes ez??

2011. szept. 18. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!