Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógypedagógia hallgatók vagy...

Gyógypedagógia hallgatók vagy gyógypedagógusok. Szerintetek mit válasszak?

Figyelt kérdés

Idén ősszel kezdtem el az egyetemet, de sajnos másik szakon. Ezt ott szeretném hagyni, és februárban újrafelvételizni. Gyógypedagógiát szeretnék tanulni az ELTE-n, de a Szegedi Tudományegyetem is szóba jöhet, bár tudom, hogy ott nincs annyi lehetőség a szakosodásra, de talán ez nem is baj.

Szerintetek melyiket válasszam a kettő közül? Mi a véleményetek magáról a szakról, hogy tetszik? Hallottam olyanokat is, hogy aki ezzel foglalkozik, meg fogja tapasztalni, hogy ez egy lassan ölő méreg... tényleg ilyen lenne? Kérlek, segítsetek.

Köszi.


2011. szept. 19. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Most vagyok végzős az eltén. Szomatopedagógia szakon. Imádom a szakom. A tanárok jók. Ami nagy "gond" szerintem, hogy nincs megfelelő tájékoztatás felénk (levelezős vagyok). Meg a gyakorlatok szervezése sem megy nekik, túl jól mióta szülni ment az a tanár aki eddig ezt intézte.

De ezeket leszámítva jó suli. Én ajánlom neked. Főleg, hogy itt tényleg sok szakirány van.

2011. szept. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is ELTE-s vagyok és imádom! Érdekes dolgokat tanulunk, a tanárok nagyon jók, és hidd el, igenis baj, hogy nem mindenhol van ennyi választható szakirány, mint az ELTE-n. Itt sok a lehetőség.


A tájékoztatás a nappali tagozaton is hiányos néha, de azért megvagyunk, na meg a közösség is nagyon jó, senki nem marad le semmiről. Mivel kevesen vagyunk az évfolyamon, nagyon családias a hangulat. :)

2011. szept. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ezt az egy évet még végigszenvedem de már nagyon várom hogy elkezdhessem ezt.
2011. szept. 19. 13:14
 4/9 anonim ***** válasza:
De minek pazarlod az államis féléveidet?
2011. szept. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én sem akartam elkezdeni idén azt a szakot amire felvettek (szociológia...) de sajnos muszáj. még a szüleimmel élek ugye, csak 18 éves vagyok. elmondtam itthon hogy nem szeretném ezt elkezdeni hanem majd egy év múlva a gyógypedagógiát... hát, a lényeg hogy nagy balhé volt belőle és tudom hogy semmilyen támogatásra nem számíthatnék tőlük ha most ezt nem kezdtem volna el. egy év felesleges szenvedés, sajnos muszáj...
2011. szept. 19. 15:16
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 11:46!

Te milyen szakon vagy?

2011. szept. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, ez a félév már elúszott mert regisztráltál, de én biztos, hogy nem iratkoznék be a 2. félévre. Inkább dolgoznék. A gyógypedagógián nagyon drága a költségtérítéses képzés, ha csúszol és elfogynak az államis féléveid, akkor nem lesz olcsó mulatság.


De ha már csinálod a szociológiát, akkor javaslom, hogy - bár nem tudom, milyen szabadon választható tárgyaitok vannak - vegyél fel majd minél több pszichológiai tárgyat, kommunikációt, mert ezeket beszámíthatod majd a Bárczin és kevesebb lesz a gond. Pl. már első évben volt általános szociológiánk, gyógypedagógiai szociológiánk, devianciaszociológiánk, kisebbségszociológiánk, családszociológiánk...tehát ha ilyesmiket felveszel, akkor legalább a krediteket elismerik. A tesit is érdemes kiváltani.

2011. szept. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Látás-tanak :)
2011. szept. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen, nekem is eszembe jutott hogy dolgoznék helyette, még a második félévben lehet hogy sikerül is. hát a szociológiákat majd továbbviszem gondolom, de egyelőre csak a túlélés a cél :D köszi
2011. szept. 19. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!