Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debrecen Mérnök Informatika...

Debrecen Mérnök Informatika mennyire elismert?

Figyelt kérdés

DE-IK-MI szakon szerzett diploma mennyit ér? Elsősorban nem az NI vagy ITSH cégek érdekelnek hanem úgy az egész országban munkahelyeken.

A BSC elvégzése után mennyire lenne nehéz egy Óbudai egyetem MSC?


2011. szept. 23. 00:17
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
utolsó előtti helyen kullog
2011. szept. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
elsőnek üzenem, hogy akkor meg lehet próbálni elvégezni, jajj tudom, most írja mindjárt, hogy ő a BME-re jár...tudom, persze. Az, hogy a HVG Diplomába mit láttál, az egy dolog, én is láttam, hogy a DE IK az Óbudai Egyetemmel együtt az 5. helyen van.....no comment
2011. szept. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
szart sem ér :(
2011. szept. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy egy BME-n kettessel éppen átbukdácsolt hallgató lehet, hogy kevesebbet tud, mint egy, az említett intézményben szorgalmasan tanuló, érdeklődő 4-es tanuló.


Szerintem a mérnök informatikával alapvetően nem lehet melléfogni, az intézményi keret egy dolog, a tudás amit magadra szedsz meg egy másik. Egy jobb egyetem akkor jobb, ha az ottani többlet lehetőséget ki is használod, és nem csak beszélsz róla.


Bár az tény, hogy a BME-ről elmenekült hallgatók az Óbudain a korábbi gyakorlattal szemben nem kettes átlagot, hanem 3-4-es átlagot produkálnak.

2011. szept. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És akkor szerintetek ilyen esetben hogy érdemes lépni?

Én arra gondoltam hogy Óbudain megpróbálni az MSC-t, csak sehol sem találom a felvételi követelményeket.

Esetleg valaki tudja?


Vagy Debrecenben van PTI mester képzés.

2011. szept. 23. 11:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Pontszámítás oe-nik mérnökinformatikus (nappali képzés) mesterképzési szakok


Felvételi pontok:

- felvételi elbeszélgetés (Sz): 45 pont

- oklevél minősítése alapján: 45 pont (minősítés x 9)


vagy


- felvételi elbeszélgetés duplázása: 90 pont


Többletpontok:

Maximum 10 többletpont adható

- Előnyben részesítési maximális pont: 10 pont

- fogyatékosság: 4 pont

- gyermekgondozás: 4 pont

- halmozottan hátrányos helyzet: 4 pont

- hátrányos helyzet: 2 pont

- 1. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 4 pont

- 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 4 pont

- 3. nyelvvizsga / szakmai középfokú (B2) komplex: 4 pont

- külföldi részképzés: 3 pont

- megjelent/elfogadott publikáció 1: 3 pont

- OTDK 1-3. hely: 8 pont

- TDK 1-3. hely: 3 pont


felvi.hu



Itthon egy bme-vik-es vagy elte-ik-es diplomával elég könnyen el lehet helyezkedni, bátran lehet válogatni ajánlatok között. Egy DE-es diplomával már azért szűkül a mozgástered, mert a DE sok mindenben jó, de a műszaki vonal az pont a gyengéje... De azért elég nagy kereslet van, így azzal sem okozna különösebb gondol elhelyezkedni.

Ellenben ha külföldre mész, már nem indulsz akkora hátránnyal, mivel hiába sztárolják itthon a bme-t illetve az elte-t, kint mind a kettő csak egy kelet-európai egyetem a sok közül, nem tudnak versenyezni a neves egyetemekkel, bármennyire is szeretnénk azt hinni.

2011. szept. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE elismert, még Japánban is!
2011. szept. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!