Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-n programtervező informat...

ELTE-n programtervező informatikus szakra járó/végzett tanulók, milyen tapasztalatotok, véleményetek van az iskoláról/szakról?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a bme-ről mondják, hogy hú de nehéz, meg beledöglesz mire elvégzed, akkor azt szorozd meg mondjuk 3-mal ;) Amúgy jó, aki tényleg ezzel akar foglalkozni, érdekli, annak teljesíthető. A túlnyomó többség (számszerűleg 97%) a tipikus otthon chipset zabáló kockák, akik azt hiszik értenek a számítógéphez, mert tudnak telepíteni egy windowst meg szét wow-zák, cs-zik az agyukat, azok már az első évben kihullanak. Na jó, lehet a körülírás kicsit túlzó volt, de a 2,5-3%-os diplomaszerzési arány hiteles.

Ha nem nyűgnek fogod fel a dolgot, hanem tényleg érdekel, akkor teljesíthető.

2011. szept. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát engem érdekel a dolog, tudok is programozni már, nem olyan túl magas szinten, de tudok. A felvételivel nem lenne baj, jobb helyre is lenne elég pont bőven, de valahogy én inkább ide szeretnék menni, BME-n mérnökök nem érdekelnek annyira. Gazdasági szakok meg már fizetősek lesznek.
2011. szept. 23. 19:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, egy tanácsot fogadj meg, a matekra feküdj rá keményen. Nem véletlenül hívták korábban programtervező matematikusnak a szakot. Úgy vettem észre a matekon hasalnak el sokan, hirtelen ugrani kell egy nagyot, még annak is, aki az ország top 3 gimijéből jött, és nem mindenkinek sikerül felvenni az egyetemi tempót. Az alacsony ponthatár meg még rá is tesz erre egy lapáttal. A faktos anyagot, azt tudd rendesen, első félévben főleg halmazelmélet, mindenféle bizonyítások, levezetések, aztán második félévben bejön az analízis is, úgy emlékszem. Jó ha rutinosan, magadat hozzászoktatva ehhez mész oda.

De amúgy tök jó lesz, nem akarlak én riogatni ;)

2011. szept. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát matekból emelt érettségit fogok tenni, szeretem a matekot én a humán tárgyakból vagyok csak rosszabb, az nem nekem való, de olyan ott gondolom nem lesz. Amúgy igen, emiatt az alacsony ponthatár miatt nézi le egyik barátom is annyira a szakot.


(Fizika sincs ott, mint tantárgy, ugye?)

2011. szept. 23. 19:27
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2011. szept. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Te hanyadik félévnél tartassz? Vagy végeztél?
2011. szept. 23. 19:40
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Már túl vagyok rajta.
2011. szept. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az E L T E a L E G J O B B !!!


Én ott végeztem és nagyon kemény 8 félév analízisünk volt. Ott nem programozni tanítanak, hanem gondolkodásmódot.

2011. szept. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel kell egyet értenem. Sokan azért mennek oda, mert szeretnek játszani és megszállottan játékokat akarnak írni. Na őket vagy megneveli az első félév vagy sokáig járják a szakot.

És igen, a matekra kell leginkább ráfeküdni, nem is nagyon szeretik, ha vki nagyon tud programozni, csak épp legyen fogalmad róla, de a nagy részét majd ők megtanítják. A matekot viszont elvárják, hogy tudd. Ha le vagy maradva kicsit, de van eszed hozzá az sem baj, első félévben van "átvezető" kurzus a gimis matekból a egyetemire (ez leginkább a szakközépből jövőknek hasznos, ahogy néztem).

És még mindig keresett az eltés prog.inf-es, épp most volt egy állásbörze Nokiával, Morgan Stanleyvel, Ericssonnal és társaival :) (persze ehhez el kell végezni :) )

Programok is vannak bőven, mindenféle jellegű (szerepjátékos hétvégétől a bulikig), és mivel lány az IK-n nem sok van, ezért össze vagyunk kötve (legalábbis próbálkoznak) a TÓK-kal, ahol fordított az arány.

2011. szept. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A matek már nem olyan kemény, mint régen a progmaton, de tényleg arra kell jobban ráfeküdni. Viszont azt hozzá kell tennem, hogy sokan szétbuktak programozós tárgyakból is azok közül, akiknek a matek elég jól ment. Valahogy két különböző képesség kell hozzá.


De azt bizton állíthatom, hogy ha sikerül normális eredménnyel elvégezned, akkor 250 nettó alatt nem lesz a kezdő fizetésed.

2011. szept. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!