Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most vagyok negyedikes és...

Most vagyok negyedikes és villamosmérnöknek szeretnék továbbtanulni. Melyik városban, melyik egyetemet szeretnétek ajánlani?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Budapest BME.
2011. szept. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Debrecen
2011. szept. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem Debrecenbe ne menjél mérnöknek! :) BME, ÓE, esetleg Miskolc, bár ők inkább a gépészekről híresek.
2011. szept. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Miért ne jöjjön Debrecenbe?
2011. szept. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valaki Győrben a Széchenyi István egyetemről vagy Pécsett a Pollack Mihályról?
2011. szept. 25. 14:29
 6/13 anonim ***** válasza:
Pollackról vagyok. Ha komolyan veszed, a Pollack is jó váladsztás. Persze a legjobb lenne a BME, ott adják a legminőségibb műszaki oktatást, viszont elég nehéz (illetve nekem messze vanl. A Pollackra sokan járnak lébecolni, ezért van rossz megítélése a műszaki pályán. Sajnos a fejpénz miatt kb mindenkit fölvesznek, aztán szépen kiszórják a gyengébbjét.
2011. szept. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. szept. 26. 16:08
 8/13 anonim ***** válasza:

Én a helyedben az ÓE-re vagy Miskolcra, esetleg Pollackra mennék (ezt nem ismerem közelebbről csak hallomásból tudom, hogy jó). BME ultranehéz sok olyan ember van aki a BME-re megy és nem tudja elvégezni.... Az általam említett 3 suli is jó papírt ad. A BME-vel az a gondom, hogy feleslegesnek tartom azt a szigort, ha egy mérnök kikerül akkor jó ha a tárgyak 10%-ának fogja hasznát venni.


Ja és a legfontosabb, hogy már az iskolás évek alatt szedj össze gyakorlatot akár ingyen is menj el dolgozni vállalatokhoz. Állásinterjún nagy előny lesz. A szakdogát is cégnél csináld ne egyetemen belül.


A Debreceni suli nagyon gyenge úgyhogy az eszedbe se jusson.

2011. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én Debrecenben tanulok, miért is lenne gyenge? :O
2011. szept. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1. Nincsenek zh-k, ha vannak vagy nevetségesek (lásd Szandtnert, Harasztosit stb..), vagy csak a megajánlott jegyért mennek. Holott máshol vannak zh-k agyba főbe és ha nincs meg az elvárt % év végén akkor nem is mehet az ember vizsgázni. Ez Debrecenben csak néhány tárgyból van (hozzáteszem néhány tárgyból sem lenne szabad mert ez a tvszbe ütközik).


2. Ha valaki az ME/PTE-n stb nem ér el 30 kreditet 2 félév alatt akkor szépen kirúgják, Debrecenbe csak ktg-esre rakják


3. Te is voltál az NI-ba ha nem akkor majd fogsz menni......


4. 1 oktató 3-4-5-6 tárgyat is oktat nos ez jobb helyeken max 2-3, az meg hogy 10-15 diáknak ugyanaz a konzulense szakdolgozatnál meg no comment, mint ahogy az is, hogy a levelezősöknek a félév során 4*2 azaz 10 napot kell bemenni.


Tovább nem sorolom bocsi.

2011. szept. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!