Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Testnevelés tanárnak lehetnek...

Brida kérdése:

Testnevelés tanárnak lehetnek teljesíthetetlen elvárásai?

Figyelt kérdés
Nem az zavar, hogy a fiamnak csupa 1.-se van tesiből, hanem hogy szünet nélküli száznál is több felülés, fekvőtámasz, stb a mérce a testnevelés tanárjának. Azt sem tartom tragédiának, hogy rendszeresen izomláza van, de az aggasztó, hogy többször lett rosszul tornaórákon, illetve közvetlenül utánuk - előfordult, hogy annyira, hogy fel is hívtak az iskolából. Tudja valaki, hogy szabályozva van-e a követelmény vagy a tanár szabad döntésén múlik?
2011. szept. 29. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetesen bármit nme várhat el. De azért kíváncsi volnék, hogy más gyereknek is okoz-e ez gondot.
2011. szept. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elvileg mindenből van tanmenet, meg kötelező felmérés. De a tanáron múlik sajnos. Például le akarta osztályozni nálunk a korlátozást de kimaradt, szóval ez a tantárgy tanárfüggő. Van akinél azt csinálják a gyerekek amit akarnak, meg se izzad, valahol meg rosszul lesz mint a te fiadnál és nálam is sajnos volt már ilyen. Teljesíthetetlen akkor nem lesz megcsinálva. Mindenkinek megvan a maga tűrőképessége. Én nem félek a tanártól már, mert beláttam hogyha félek, akkor túleröltetem magam és bizony hívják a szülőt hogy rosszul vagyok.

Namost én lesz@rom a jegyet, ha azt mondja a tanár hogy másszak fel de én már a kezeimet se érzem akkor megmondom hogy ennyi volt aztán vagy megemészti vagy nem.


Fontos: Mindig reggelizzen a gyerek és sokat igyon és rendszere n egyen is ezenkívül vitamin és szölőcukor is segíthet.


Menny be a tanárhoz hogy a gyerek nem bírja, rosszul van. (tudjon róla)


Lehet a gyerekkel van a baj (sajnos nincs kizárva). Vidd el általános kivizsgálásra. És kiderül. Én is végig csináltam: 5 vérvétel, cukorszintmérés (mint a terheseknél vagy mi), szív, tüdő meg miegymás és semmi bajom.


Sok szerencsét !

2011. szept. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, én is ezt akartam ajánlani, mint az előttem szóló: lehet, hogy, teszem azt, magas vérnyomása van, vagy egész más is előfordulhat.


Nem mellesleg, tudtommal órán az egész felelősség a tanárra hárul. Kifejezetten testnevelésnél kell figyelembe venni az egyéni képességeket és adottságokat. Ha bármi baja lesz a fiadnak mégegyszer, akkor előbb beszélni kell a tanárral, ha nem jutsz semmire, akkor az igazgatóval (aki meg úgyis a tanár pártját fogja majd, úgyhogy sokat nem érsz el vele), ha pedig még mindig semmi, akkor jöhet a megfelelő igazságügyi szervekhez való felterjesztése az ügynek.

2011. szept. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
A fiad egy punci. Nekem is meg kellett csinálni ezeket, és egyébként 200 felülés már embert próbáló, de 100? Ráadásul biztos nem a ketteshez kell annyi.
2011. szept. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Már miért lenne punci? Régebben azért nem volt a gyerek ennyire túlterhelve, szóval több ideje volt mozogni, ez már nem így van...

Amúgy senki se úgy születik hogy 100 felülést megcsinál. Ezért nem kellene ezzel indítani, hanem mondjuk 30 al.

2011. szept. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem csak felülésből, de fekvőtámaszból is több mint 100-t kell, nem 100-t. 120-140-t, de ezek az 1.-re elegendő alsó határt jelentik, és csak ettől több a jobb osztályzatot. Nem taníthatom arra a gyereket, hogy dacoljon a tanárral, de szívem szerint megkérdezném tőle, hogy miért hajtja magát agyon, mikor 5 felülés is csak 1.-s, nem kellene érte 50-t elvégeznie. Nem logikus? Amúgy a 158 magas gyerek, hogy ugorhat két lábbal helyből 180 cm? Próbáljon már meg egy átlag ember ugyanígy nagyobbat ugrani mint a saját magassága!
2011. okt. 1. 06:51
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem 100 fekvő kell! az embertelen mennyiség szabályosból. hantázik és kicsit elnagyolja, hogy sajnáljad...
2011. okt. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!