Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme/érdemes Magyarorsz...

Van értelme/érdemes Magyarországon főiskolát/ egyetemet végezni? Ha igen, vagy ha nem miert?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha nagyon érdekel a történelem/kémia/akármi annyira hogy az egész jövődet ráépítenéd és még jól is tanulsz akkor egyetemre érdemes menni. Ha profin vágod valamelyik idegen nyelvet akkor kimenni is érdemes tanulni. Ha a kétkezi munkához van tehetséges de se tanulni nem szeretsz se nem beszélsz a magyaron kívül más nyelvet akkor nem érdemes jelentkezni se külföldre sem itthon egyetemre. A kérdés lényegét ezért sem értem, se az összes hasonló "mennyit ér manapság a diploma" típusú kérdést. Ha azt tanulod ami igazán akarsz lenni és nem csak szülői kényszerből vagy csak hogy elteljen az a néhány év, vagy mert manapság "ciki" nem menni egyetemre (és valljuk be minden második embert ez motivál ha nem többet). Tehát ha szívedet-lelkedet beleadod abba bármit is csinálj akkor nem felesleges semmi.
2011. okt. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
32%
Ne!!! Elveszed a lehetőséget attól aki nem ilyen bizonytalan és komolyan gondolja...
2011. okt. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Pályaválasztásnál sokkal fontosabb, hogy olyan területet találj, ami igazán érdekel, és amit szívesen csinálnál akár egész életedben. Nekem anno a szüleim erőltették a közgazdasági érettségit, utána az egyetemi tanulmányokat. Sokkal okosabb nem lettem, és soha nem foglalkoztam azzal, amit tanultam, mert nem szeretem. Ha anno a sarkamra állok, akkor most mestercukrász vagy épp grafikus lennék, és nem diploma után kéne keresni a helyemet... A diploma pont azzal veszít az értékéből, hogy egyre több embernek van, de tényleges tudás és szakmai elkötelezettség nélkül.
2011. okt. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Norton85 válasza:
100%
Sok embert ismerek, akik elkötelezettségből végezték el az egyetemet, néhány még PhD is lett. Azon keveseken kívül, akiknek jó időben jó irányú érdeklődésük volt (többnyire mérnöki, informatikus, matematikus, meg még egy-két irány), sokuk munkanélküli, vagy valami teljesen más munkát végez, mint a végzettségük. (Értsd: Biológus->Ács; Angoltanár-> HR munkatárs) Nagyon meg kell gondolni, hogy ha érdekel valami, megéri-e a fáradtságot, pl. egy magyar-biológia szakos tanárként lehet, hogy sosem tudsz majd elhelyezkedni. Médiatudomány, kommunikáció, stb. büfészakok után meg siránkozni tilos, ha nincs munka. Én nem végeztem egyetemet egyelőre, és sokkal jobb helyzetből kezdtem az életet mint azok, akik valami himi-humi sulit elvégeztek. Ne feledd: Diplomással már folyót rekeszthetsz, de JÓ szakemberből már most NAGY hiány van. Nem csak idehaza, külföldön is ---> ($$$$...)
2011. okt. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

Pontosan!

Én magam 20 évesen elkezdtem dolgozni (közgáz érettségi és egy szakma után). Akkor úgy voltam, dolgozok, aztán ha úgy hozza az élet, még "visszaülök a padba". 4 év után úgy látom, a továbbtanult volt osztálytársaim "elvannak a világban", van aki elkezdett még egy szakot stb...

Ezt csak úgy lehet csinálni, mint öcsém: elhivatottságból! Nagyon vágja az elektronikát és mérnöknek tanul. Nem divatból, hanem mert ha ezt elvégzi, a munkája egyben a hobbija is lehet!

2011. okt. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!