Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsi gimnáziumok (? )

Pécsi gimnáziumok (? )

Figyelt kérdés

Akik Pécsen járnak/jártak gimnáziumba mit gondoltok ezekről az iskolákról?:

Leöwey

Széchenyi

Kodály


2011. okt. 5. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Leőweysta voltam :) igazából vagy az van, hogy nagyon jó tanárokat kapsz és könnyen leérettségizel és benn vagy mindenhol, vagy megkapod a legsz@rabbakat és évet kell halasztanod (mint nekem). Mármint én nemzetiségis voltam és ott abból indulnak ki, hogy jaj szegény diáknak épp elég gondja van a némettel, ezért kapjon inkább kevésbé szigorú tanárokat. Hát persze ez elsőben még poén volt, most így vissza gondolva már nem. Általános tagozaton viszont biztos, hogy jó tanárokat kapsz, max 1-2 lesz olyan, akit nem fogsz dicsérni, de amúgy is most volt igazgató váltás és úgy hallom eléggé rendbe tette / teszi a dolgokat.


Amúgy jó suli, csak tényleg vigyázni kell a tanárokkal, mert van 1-2 akik sajnos azért vannak még ott ,mert már 20 éve ott dolgoznak és nem akarják őket kirúgni. Mondjuk ez más suliban is így van, de a Leőweyre különösen jellemző, hogy általános tagozatra megkapják a diákok a legjobb és legszigorúbb tanárokat, a többi meg inkább a gyengébbeket.

2011. okt. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2011. okt. 12. 14:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

én is Leőweys voltam. őszintén szólva nem ajánlom a sulit. szinte mindenhol beképzeltekbe futsz bele,hogy ők milyen elit helyre járnak.. közben meg,semmivel sem jobb az eredmény..

Széchenyit akkor ajánlom ha semmi megerőltető tanulmányra nem vágysz, és időt akarsz szakítani a hobbidra. Bnőm pl. a suli mellett simán megtanult spanyolul mert annyi ideje volt. Tehát ebből a suliból ne akarj orvosnak menni.

Kodályt ajánlom a legjobban. Nagyon jó hangulatú,nem túl nagy létszámú iskola,ahol a nyelveken (ill. a zenén) van a hangsúly. Szerintem egy nyelvszakkal sokkal bölcsebb leszel mint pl egy infó tagozaton. mérlegelj mit akarsz hasznosítani a jövődben!

remélem segítettem :)

2011. nov. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, hasznos volt :)

Igazából elsőnek mindenképpen a Leöweyt jelölöm az Arany János program miatt, utána valószínűleg a Kodályt :)

2011. nov. 3. 22:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Arany Jánosra mész? biztos vagy benne? tudom, hogy semmi közöm hozzá és nem tudhatom, de egyrészt egy csomó olyan jelentkezik oda, akinek nincs is rá szüksége, tehát ha nem vagy tényleg nagyon hátrányos helyzetű, akkor felesleges neked, másrészt azt ugye tudod, hogy az egész suli utálja őket, és nem ok nélkül? Ugyanis év elején kötelező szinten beszednek a diákoktól 10 ezer forintot, kivéve az AJTP-sektől és abból finanszírozzák az A-sok ingyen jogsiját, ingyen kirándulását Londonba stb. Persze te döntésed, de akkor tényleg mérlegeld, hogy jogosan jelentkezel e oda és nem csak az ingyen cuccok miatt, amit reményeink szerint meg is szüntetnek, mert enyhén felháborítóak, másrészt diszkriminálva leszel.
2011. nov. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Leőwey torony magasan :)
2013. jan. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!