Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-n az óvodapedagógus...

ELTE-n az óvodapedagógus alkalmassági vizsga mennyire húzós? Kell, hogy az ember jól/szépen tudjon énekelni?

Figyelt kérdés
Utánaolvasgattam már az alkalmasságinak, de nekem úgy jött le, hogy nagyon szépen/jól kell tudni énekelni (hát, én nem vagyok vmi nagy énekes, olyan átlagos, ami sztem egy óvónőnek elég is) és kottázni is kell tudni. Ez tényleg így van? Valakinek valami tapasztalat?
2011. okt. 8. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy óvónőnek nem elég, ha csak átlagosan tud énekelni. Mivel nem minden gyermeknél alapozódik meg a zenei nevelés otthon, az óvoda lesz az első számú közeg, ahol a hallás, a ritmusérzék, ezáltal az énektudás fejlődik, alakul. Fontos, hogy egy pedagógus tisztán tudjon énekelni. Kottázni természetesen tudni kell (felvételin általában elég egy ritmusképletet eltapsolni,vagy szolmizálni az éneklés mellett), de ezt a főiskolai évek alatt, nem könnyű módszertani órák keretében meg is tanítják majd. Máskülönben hogyan tudsz új dalokat, játékokat vinni a csoportba? Ezenkívül fontos, hogy a lehető legmagasabban énekelj, a gyerekek is így tesznek még, ha mélyen énekled a dalt, nem tudják utánad énekelni, csak "dünnyögni" fognak.

Sok sikert Kívánok! :)

2012. jan. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Népdalokat kell?
2015. máj. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!