Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanár szóvá teheti ha az...

Tanár szóvá teheti ha az iskola bejárata mellett én megcsókolom a barátomat?

Figyelt kérdés

17 éves gimnazista lány vagyok, abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a barátommal egy településen járunk iskolába (ő szakiskolai tanuló). Én rendszeresen negyed 3-ig iskolában vagyok, a barátom legrosszabb esetben negyed 1-kor végez. Természetesen akkor odajön az én iskolámhoz és megvárja amíg végzek, viszont nálunk meg lehet azt tenni, hogy 5. óra után kinyitják a bejárati ajtót és szabadon ki lehet menni, nem ellenörzik hogy ki hova megy illetve hogy lenne-e még órája az embernek. Ezt kihasználva én szünetekben ha már kint vár akkor kimegyek hozzá, azaz 10 perceket tudunk ilyenkor együtt tölteni ilyenkor mint minden szerelmes pár átöleljük egymást, egy-két csók is elcsattan, de tényleg azért a jó izlés határán belül, hiszen vannak bent az iskolában olyan szerelmes párok akik jó hogy a nemi életüket nem a folyosón élik és nagyon nem odaillőnek érzem ezt. Szóval a saját magánéletemet is úgy élem, hogy az ne bántsa mások joérzését, mert tudom hogy mennyire zavaró tud lenni. Ennek ellenére arra a részre nyílik az 5.-esek tantermi ablaka ahol ők rendszeresen ordibálnak le nekünk mindenféle nem túl szépet, hogy huzzunk el onnan. Egyszer ránk uszították az osztályfönöküket aki szinte magát megalázva a második emeleti ablakból elkezdett ordibálni. Hát én így nem akartam egy ilyen ordibáljunk keresztül több méter távolságot veszekedésbe belemenni, csak annyit mondtam hogy ahelyett hogy velünk foglalkoznak a kis 5.-esei tanulhatnának, mert ráfér az értelmiszintjükre.

Igazság szerint a kérdés az lenne, hogy hivatalosan bele szólhatnak-e abba hogy én a párommal ott ülök-e az ajtótól pár méterre, illetve ha házirendben nincs semilyen megkötés arra nézve, hogy magán az iskolán belül lehet-e csókolózni, stb. akkor ügye az iskola területén kívül van-e egyáltalán valami közük a tanároknak ahhoz hogy mit csinálok. Magyarul kérvényezhetem-e az igazgatónál hogy valamit tegyen az ügy érdekében, mert ez így hogy 6 évvel fiatalabb kis gyerekek ennyire tiszteletlenek és hogy egy felnőtt ember sem képes nekik megmondani, hogy közük nincs hozzánk, ezt meglehetősen furcsa helyzetnek tartom. Vagy esetleg tényleg mi vagyunk megbotránkoztatóak? És jogos amit az a tanár tett, illetve viseljük el amit azok a kisgyerekek csinálnak?


2011. okt. 8. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Hello!

Tökéletesen megértelek, és ha hosszú választ írnék, akkor a te oldaladra állnék.

Alapvetően ami nincs a házirendben, arra nem kötelezhetnek. Azt is tudom, hogy a törpe ötödikesek marha pofátlanok és tiszteletlenek. (Hol van már az a jó világ, amikor felnéztek az idősebb diákokra...)

Mégis azért, hogy a tanárral ne kerülj összetűzésbe (ki tudja, hogy mikor és miben tehet alád...), próbáljatok meg (még) kevésbé látható helyet keresni.

2011. okt. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az a helyzet hogy emiatt a tanár miatt már egyszer majdnem kaptam egy igazgatóit, ráadásul engem nem tanít, egy tesitanárról van szó. Nekem van egy olyan rossz tulajdonságom, hogy vannak emberek akik első perctől kezdve tudnak irritálni, na ő tipikusan ilyen! 26 éves körül van szóval még úgy kifejezetten a köztünk lévő 9 év miatt tisztelni se tudom. Lehet hogy ez ilyen kamaszkori dilim csak:S És tényleg a legbántóbb az egészben, hogy amikor én kezdtem ebben az iskolában hát még az 1 évvel idősebbeknek is alig mertem még csak köszönni is, a 11.-eseknek meg a közelébe menni is féltem, de nem csak én hanem az egész évfolyam. És most hogy ennyire kis taplók, hát tényleg már más szót nem tudok rájuk találni:S Ilyen fiatalon már azon kell zsörtölődnöm hogy nincs semmi tisztelet a mai gyerekekben, ez elég ciki:(
2011. okt. 8. 21:25
 3/3 anonim ***** válasza:
az a helyzet, hogy abban igazuk van, hogy amíg neked tanítás van /ha olyan eset van 3 ig akár/ elvileg nem hagyhatnád el az iskola területét...
2011. okt. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!