Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri zeneszerzést tanulni?

Megéri zeneszerzést tanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék jazz.zeneszerzést tanulni de félek hogy nem jó semmire amúgy zongorázni tudok és néhány dalt is írtam már .légyszives mondjátok el a véleményeteket
2011. okt. 8. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azt nem kell tanulni. aki tud zenélni, improvizálni, az össze tud rakni egy számot. A jazz tipikus hangzatai megvannak. Csak variálni kell.
2011. okt. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az azért hülyeség, hogy nem lehet tanulni, szokták, a jazznak is megvan a saját zeneelmélete, harmóniái, szabályai, még ha szabadabb is. Ez az előzőnek ment zárójelben.
2011. okt. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Szerintem csak zeneszerzésből nem lehet megélni. Vagy zenészként, vagy karvezetőként kezdeném a helyedben, és ezután vagy közben végezném a zeneszerzői tanulmányokat.

Nem tartom valószínűnek, hogy több zeneszerző is olvassa ezt a kérdést (én sem vagyok az), ennek szerintem jobban utána kell járni.

2011. okt. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

21,58

Az zeneelmélet, és nem zeneszerzés. Zeneelméletet persze hogy lehet, és aki odáig eljut, hogy számot írjon, az már valószínűleg tud valamit.

2011. okt. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Olyan mint az ének. Aki nagyon tehetséges az alapból jó dolgokat csinál és a tanulással ezt fejleszti művész szintre. Belül úgy is érzed hányadán állsz a dologgal...
2011. dec. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan élnek zeneszerzésből, de nem szabad csak Magyarországban gondolkozni. Én is szeretnék ezzel foglalkozni. Általában csinálsz referenciát magadnak, aztán promótálod magadat, próbálod eladni magadat, tudásodat, szolgáltatásaidat, megrendelésre pl.

Én most készítettem egy pár perces kísérőzenét ... hát ingyen, kvázi acid-jazz stílusban, megrendelésre.


Szerintem fontos az is, hogy ne csak egy stílusban, műfajban tudjál alkotni.

2012. aug. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!