Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A MÁK-ellenőrzés mit tartalmaz...

A MÁK-ellenőrzés mit tartalmaz egy közintézmény (iskola) esetében?

Figyelt kérdés
A MÁK a pénzügyi/gazdasági elszámolásokat ellenőrzi, vagy az oktatás menetét is (pl. tanmenet egyeztetése a naplóban rögzített órákkal)? Mit néznek ilyenkor?
2011. okt. 10. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

A MÁK (Magyar Államkincstár) az iskolákban leginkább a családi pótlékkal összefüggő adatokat ellenőrizheti...

Pl.: melyik tanuló nem jár rendesen suliba, mert akkor megvonják a szülőktől a családi pótlékot.

2011. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor azért kellenek az ellenőrzéshez az osztálynaplók, mert abban kell jelölni a hiányzásokat is, illetve hogy hátrányos helyzetű, stb.! Értem már. Csak ma mondta a gyerekem, hogy holnaptól lesz ilyen ellenőrzés az iskolájukban, és érdekel, hogy ez mi. :)
2011. okt. 10. 14:47
 3/5 anonim ***** válasza:
A létszámot ellenőrzik. Nem a családi pótlékokat. Az osztálynapló az a hiteles okirat, amely alapján a tanulói létszám megállapítható, így a MÁK ezt ellenőrzi, és ez alapján állapítja meg, hogy a fenntartó megfelelő összegű normatívát hívott-e le, a korábban jelentett létszámadatok megfelelnek-e a naplóban rögzítettekkel.
2011. okt. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De most ez olyan sok időt venne igénybe, hogy 4 napig tartana az ellenőrzés?

Mert ezt furcsálltam, hogy ha nem foglalkoznak a tananyag rögzítésével, csak a létszámmal, stb. akkor mi miatt tart egy ilyen 4 napig?


Ezt onnan tudom, hogy a felsőben jelezték a tanárok (ofőnök, ig.helyettesek), hogy bármikor kihívhatják őket óráról, ahogy a gyerek emlékezett rá.


Én meg csak belegondoltam, ahogy már írtam.

2011. okt. 10. 18:04
 5/5 Andibambi86 válasza:

ÉS a MÁK mit ellenőriz közhasznú társaságok esetében?

Pl:takarítóknál be hívatják a dolgozót és őt is ellenőrzik hogy a naplót rendesen vezeti e?

2012. febr. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!