Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rendőrtiszti főiskolára...

Rendőrtiszti főiskolára bekerülés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A rendőrtisztire szeretnék jelentkezni majd, most még csak 10-es vagyok. Tesómnak van egy jó vastag könyve benne a főiskolák egyetemek és nézegettem a rendőrtisztit. Olyanokat olvastam benne hogy pl valami igazgatás és büntetés végrehajtásnál 1évet már dolgozni kell olyan téren vagy valami ilyesmi. Ez hogy megy?

Még nemtudom a rendőrségen belül milyen téren akarok elhelyezkedni. És mit ajánlotok milyen faktokat vegyek föl? Tesin kívül. Még a matek meg az informatika meg jól.

Természetesen valami olyan téren akarok lenni azért ahol sok pénzt keresek.


15/F


2011. okt. 12. 19:18
 1/10 bánomisén ***** válasza:

Magyar és történelem a felvételi tantárgyak, ezekre feküdj rá.

Sok pénzre zsaruéknál ne számíts, csak akkor menj oda, ha elkötelezettséget érzel. Ha pénz is kell, akkor inkább jelentkezz más egyetemre, mondjuk informatika szakra :-)

2011. okt. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne legyél SÜN!
2011. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és a magyar és a töri az emelt szinten kell?
2011. okt. 12. 19:36
 4/10 A kérdező kommentje:
hát egy rendőr olyan 250-300 ezreket keres úgy tudom. egy informatikus azt nemtudom...
2011. okt. 12. 19:37
 5/10 bánomisén ***** válasza:

Persze, majd annyit fogsz keresni ezredes korodban. Addigra leszel úgy kb. 50 éves :-D


Most kerestem elő az RTF honlapját (mellesleg te is megtehetted volna), ott vannak a felvételi követelmények. Azt írják, hogy felvételi vizsga nincs (bocs, ezt nem tudtam, hogy változott), az érettségi eredmények számítanak. Itt tudod átböngészni az egész hóbelevancot: [link]

2011. okt. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
áh ezredesnél szerintem azért már többet keresnek mint 300 olyan 350lehet vagy csak én vagyok ennyire félreinformált? azt hittem azért kapnak 200-at a kezdő tisztek és mennek följebb
2011. okt. 12. 21:12
 7/10 anonim ***** válasza:
(most őszintén, miért akar mindenki rendőr lenni? ez újabban ekkora álomszakma?)
2011. okt. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 bánomisén ***** válasza:

Kérdező: Járj utána, de szerintem nem keresnek vagyonokat. Én sem kerestem, most miért lenne másképpen?


Dorisz: Szerintem azért, mert biztonságérzetet az, hogy rendőrre mindig szükség lesz, így kisebb az elbocsájtás/leépítés veszélye. Vagy csak simán kalandvágyból. Vagy mert azt hiszik, a rendőröket felveti a pénz ;-D

2011. okt. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Töri,Irodalom,Matek,nyelv..ezekre feküdj rá..

van sok fajta vizsgálat, de nagyon kemények!Rengetegen jelentkeznek.kb. 3000-en, és ebből felvesznek vagy 300 embert,tudom, ugyanis első éves hallgató vagyok...

A többi el is megy, viszont a pszichológia nagyon magas!

Tehát ha beakarsz kerülni ezt biztos ne tedd mint az egyik barátom, hogy bement..kérdezik sportol-e valamit, mondja testépítőzök,mert?Nem látszik?Elküldték..nagyon legyél résen, és hidd el, az álmok valóra válnak!3 éves voltam, amikor elhatároztam hogy rendőr leszek,sikerült!Egyszer nem volt olyan, hogy más szerettem volna lenni.

Ha lehet maximum 2-3 négyesed legyen gimibe évvégén.Ismerek egy srácot, 15 éves, 9.-es, nagyon jó eszű srác, kis életre való..Amikor a barátnőmnél aludtam, beszélgettünk és nem tanul, mert strébernek nézik..a stréber az az, aki NYAL a tanárnak!Ezt ne csináld, tanulj és ennyi, nem hiába, tudod milyen jó érzés töltött el amikor felvettek?És milyen szomorú lettem volna ha nem?

A fizetéssel nem nagyon vagy képbe, ezredes keres 300 000 ftot, egy sima nyomozó vagy 170-190 ezret.

Sok sikert!

18/L

2012. febr. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jámbor Andrea válasza:
5-nek mondanám, hogy ismerősöm alezredes, és még csak 34-35 éves, ami szerintem még enyhén távol áll az 50-től! De ez embertől függő
2013. jan. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!