Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy egyetemi karon/szakon...

Egy egyetemi karon/szakon minden évben ugyanazokat az érettségiket nézik?

Figyelt kérdés

Értem arra, hogy jövőre szeretnék átmenni egy olyan szakra, ahol néznek egy idegen nyelvet, vagy matekot, vagy infót, vagy valamilyen termtud. tárgyat. Én idén érettségiztem, de ahol most vagyok nem tetszik, és nehéz is nagyon (nyelvvizsga hiány miatt nem lett meg annyi pontom, ahova akartam volna menni most) De idén már kötelező lesz egy term.tud. tárgy érettségi, de rám ez már nem vonatkozik, ugye?

És akkor érettségi duplázással csinálnám így: angol+infó, meg még a nyelvvizsga. De nem lesz kötelező nekem már egy föci, vagy fizika, ilyenek?


2011. okt. 12. 21:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve jövőre kötelező...2012től
2011. okt. 12. 21:29
 2/6 A kérdező kommentje:

A lényeg:

Kell-e jövőre csinálnom pluszba egy természettudományos érettségit?

És a nézendő tantárgyak állandóak e minden évben a felvételinél az adott szaknál?

2011. okt. 12. 21:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, rád nem lenne kötelező a term. tudományos érettségi, hiszen neked már van érettségi bizonyítványod.

A szakokhoz szükséges tárgyak viszont változhatnak, de általánosságban nem nagyon szoktak. Erről a november végén, december elején megjelenő felvételi tájékoztatóból informálódhatsz.

2011. okt. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. okt. 12. 22:21
 5/6 anonim ***** válasza:

NEM kötelező a term. tudományos érettségi, azoknak sem, akik idén végeznek, akiknek meg már van bizonyítványuk, soha nem is lesz az. Ez az egész csak egy terv, bevezetése bizonytalan, mégis mindenki készpénznek veszi.

Lehet, hogy azzal kevered a dolgot, hogy idéntől kezdve a tanulmányi pontokba az eddig szabadon választott tárgy helyett már kötelezően egy természettudományos tárgy fog beleszámítani a felvételin. De ennek az érettségihez nincs köze. Ellenben ez már rád is vonatkozni fog (kivéve persze ha duplázással jobban járnál, mert akkor nem is számít a tanulmányi pont).

2011. okt. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Duplázással járok jobban, szóval igen, akkor már nem fontos nekem ez... : )

Viszont ez a koncepció nem tetszik, hogy 100 lesz a többletpont

Így valamelyest elértéktelenedik a középnyelvvizsga. Tulajdonképpen 28 pont helyett 22-t számolhatok, felsőnél (ami nincs) 40nek ugye a 80%-át.. :/

Viszont remélem ezért nem lesznek magasak a ponthatárok, nem emelnek majd annyit..

2011. okt. 13. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!