Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire változnak az érettség...

Mennyire változnak az érettségi vizsgakövetelmények egy adott szaknál?

Figyelt kérdés
Értem azt, hogy egy szaknál kérnek 2 tárgyat, pl.: matek, vagy infó, vagy egy természettudomány tárgy, vagy egy idegen nyelv. De olyan létezhet, hogy jövőre pl. nem néznek idegen nyelvet, vagy infót pl.? Vagy ilyen nincs?
2011. okt. 13. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Létezhet simán.

Nem véletlenül adják ki minden novemberben a felvételi tájékoztatót, abban vannak benne az aktuális követelmények.

2011. okt. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És létezhet olyan, ahol idén, meg minden évben kértek idegen nyelvet, jövőre nem fognak? Geoinformatika karról van szó jelen esetben (NYME-GEO)
2011. okt. 13. 14:55
 3/8 A kérdező kommentje:
földmérő szak
2011. okt. 13. 14:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű.
2011. okt. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Remélem is... : ) Mert már van érettségim, csak át akarok jövőre menni innen a geóra, és már lenne is annyi pontom azért. Érettségi duplázással így lenne: angol + infó, meg még nyelvvizsga...a matekom szar lett, szóval remélem az angolt meg hagyják, hogy nézik jövőre is (az infót biztosan)


És ugye nekem már nem kell semmiből emelt érettségiznem, met úgy tudom, jövőre ezt is bevezetik..de nekem már van érettségim idéntől)

2011. okt. 13. 15:28
 6/8 A kérdező kommentje:
?
2011. okt. 13. 15:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell. De nem azért nem, mert neked már van érettségid, hanem azért, mert oda még 2012-ben sem kell emelt érettségi.

Ha pl. kitalálnád, hogy 2013-ban is jelentkezni szeretnél valahova, akkor már kellene, hogy legyen emelt érettségid is, hiszen akkortól lesz ez kötelező.

2011. okt. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tájékoztatást. : )


Csak maradjanak így az érettségi követelmények jövőre felvételinél ott!

2011. okt. 13. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!