Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent László Gimnáziumról mi...

Szent László Gimnáziumról mi a véleményetek? (Bp. X. kerület )

Figyelt kérdés

Matek-angol tagozat érdekelne.

Milyen a Közösség? Mennyire erős az oktatás a többi Budapesti gimnáziumhoz képest ? (pl. a Könyves Kámán Gimnáziumhoz képest?) Van szórakozási lehetőség iskolai rendezvényeken?


2011. okt. 15. 22:18
 1/8 anonim válasza:
Járt oda ismerősöm, aki azóta már egyetemet végzett. Nem lehet rossz suli, de a környék...hát... Kőbánya... :D
2011. okt. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy a környék az pff-_-"
2011. okt. 15. 22:44
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Legjobb. Minden van, ami kell (bár régen végeztem): műfüves pálya, két tesicsarnok, sok csaj, annyira nem durva, mint amilyennek mondják (majd ha végzős leszel 3-4 év múlva látni fogod).


Környék: hát azóta lecsóbb lett a környék, mint amikor még én jártam oda (3-4 éve), de annyira azért még nem vészes (kivéve, ha vonattal jársz).


A C osztály (matek-angol), na ott lesz heti 6 matek, ha matekra mész, angol esetén ugyanez, csak angollal. Fiú - lány arány talán ott a legjobb (kicsivel több mint a fele a csajok javára). Ugyan nem jártam C-be, de kb. csak annyira volt durva az okítás, mint más osztályokban.

2011. okt. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én odajártam tavaly előkészítőre, oda akartam menni, csak nem vettek fel sajnos. Viszont nagyon sok ismerősöm ment oda, és mondták, hogy nagyon jó a suli,de nagyon nehéz. (legalább is az az osztály amelyikbe ők járnak)
2011. okt. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy valamit félreértettem : én úgy értelmeztem hogy a matek-angol tagozaton mindenki emelt óraszámban tanulja a matekot és az angolt is. Vagy fél osztály matek és fél osztály angol?
2011. okt. 21. 20:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia:)

Én ide járok, bár nem matek-angolra, hanem olaszra.

Ha ide jössz, akkor B-s leszel, a C tagozat ugyanis egy pár éve megszűnt, és össze lett vonva a B-vel és D-vel.

Szerintem a lehető legjobb választás az, ha valaki ide jelentkezik, mert az iskola pont félúton van a nagyon jó és a közepes iskolák között, tehát tanulni kell nagyon sokat, de közel sem annyit, mint egy Fazekasban, de sokkal jobb egy átlagos gimnáziumnál. Nagyon sok külföldi kapcsolata van, biztos, hogy tudsz menni majd diákcserére, nagyon sok iskolai program van (pl. 10 osztály - UNESCO-gála, 11. osztály - kampány), fordított órák, Lászlós-hét, stb. Bejutni nem olyan könnyű, de ha írsz egy jó felvételit, az többet számít, mint a hozott pontjaid.

Lehet, hogy elfogult vagyok, de szerintem a világ legeslegjobb iskolája, mindenképpen megéri ide járni. :)

A környék pedig nem vészes!

2011. okt. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok, ha az újpesti Könyvesre gondolsz, annál sokkal erősebb.
2011. okt. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nagyon erős , és neves iskola.: D a KKG-ot meg se közelíti !:'D
2011. dec. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!