Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi előadásokon szabad...

Egyetemi előadásokon szabad telefonálni?

Figyelt kérdés
Jövőre egyetemista leszek és szeretném megtudni, hogy ott szabad-e az előadásokon telefonálni. Pl. csörög a telóm, akkor felvehetem az előadáson?
2011. okt. 17. 00:38
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ne feszegesd az előadó tanár határait, nem hinném, hogy lenne olyan előadó, aki ezt tolerálná.

Neked is szarul esne, ha valaki ennyi tiszteletet sem adna meg neked, nem mintha a tanárok magukra vennének bármit is, csak egy bábu vagy a több ezer közül, inkább a tiszteletről szól.

Egyébként beszélgetni sem illik, vagy a hátrébb lévő sorokban halkan. Amúgy bármit lehet csinálni egy előadóban, csak ne vegyék észre.

2011. okt. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem, nálunk a beszélgetőkre is rászólnak.

Bár ha nagy az előadóterem, nem biztos, hogy észreveszik, hogy telefonálsz.

2011. okt. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

attól függ

ha nagy a terem és több százan vagytok az előadáson ( és hátul ülsz ) akkor simán

egyébként meg tanár függő, de basszus egy ea másfél óra, annyit nem bírsz ki??

2011. okt. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Taplóság... még ha csak sms-t írogatsz, vagy netezel, azt senki le se sz@rja ha elég nagy az előadó. De ha telefonálsz, lehet nem a tanárt zavarod, hanem a körülötted ülőket!
2011. okt. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt komolyan kérdezed?

Elég bunkó dolog, ha előadás alatt telefonálgatsz, vagy csörög a telefonod. Moziban, színházban se tanultad meg, hogyan kell viselkedni?

2011. okt. 17. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem azért, de most középsuliban egyedül a matektanárnál tilos telefonálni, a többinél ha csörög felállhatunk és kint az aulában lehet telefonálni, csak gyorsan.
2011. okt. 17. 05:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden egyetemen változó. Itt Debrecenben még gyakorlaton a tanár orra előtt is lehet nyugodtan. Meg egy csomóan úgyhagyják és csörög de még egy emberre sem emlékszem akire rászóltak volna emiatt. Máshol ha az ember már késik pár percet kiröhögteti az oktató a többiekkel, vagy megmondja hogy ha már iylen szépen bejött akkor ki is mehet (és nem csak úgy mondja)....
2011. okt. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem hogy egyetemenként változó, hanem tanáronként, ki mit enged meg.

Egyetemen a tanárok gyökeresen ellentétes dolgokat is megkövetelhetnek, rajtuk áll, mit hogyan szeretnének.


Nálunk pl. van olyan előadás, ahol max. 25-en (az a teljes létszám) ülünk bent - ráadásul elég zord a tanár: se beszélgetés, se evés (pár falat), se egy korty víz. 40-50 fős előadáson hasonló.

De voltam már bent 250 fős előadáson is, annyira nagy volt a zsúfoltság, hogy ott a kutyát nem érdekelte, mit csinálsz, amíg nem volt zavaró, feltűnő. Sokan aludtak, mások sudokut fejtettek, egyesek halkan beszélgettek a hátsó sorokban stb. Telefonálni ugyan nem láttam senkit, szerintem azt is max. suttogva, de meg lehetett volna tenni.

Van úgy, hogy hiába van tömeg, olyan a terem akusztikája, hogy minden kihallatszik. (Egyszer leteszteltük ELTE BTK-n, és tényleg, mi egymást nem halljuk a sorokban, csak a tanárt, ő viszont hall minket, felé mennek a hangok abban a hagyományos, lépcsős, színházteremre hajazó padsoros előadóban. Bezzeg amikor mindenki egy síkban ült, akkor a tanár sem hallott semmit.


Szerintem egyszerűbb SMS-t küldeni, mert nem jár hanggal vagy két óra között elintézni, mi is így szoktuk.

Ha nem is a tanárt zavarod meg, lehet, a jelenlévő többiek fognak rád morcosan nézni. (Már akkor is hisztizni szoktak, legalábbis rám, ha az utolsó sorokból a vége előtt kb. 5-10 perccel le kell lépnem, mert nyílik, nyikorog az ajtó...)


Ha annyira telefonálni szeretnél, ne menj be előadásra! :D

2011. okt. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez mekkora hülyeség. Most nem azért, én nem értem, hogy emberileg hogy lehet valaki ennyire bunkó. Csak nagyon minimális számú telefon az, ami tényleg annyira fontos, nem értem, a többit miért nem lehet elintézni fél órával később előadás után, vagy sms-ben. Ezért fajul el így ez a világ, mert az emberek kutyába veszik a többi embert, és SEMMI, de SEMMI tiszteletet nem mutatnak a másik ember iránt... Ha ennyire fontosak a hívásaid, ne jelentkezz egyetemre, hanem egész nap ülj a telefon mellett, nehogy egyet is elszalassz...
2011. okt. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!