Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy BME matematika szak?

ELTE vagy BME matematika szak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 07:29
 1/7 A kérdező kommentje:

Melyikkel járok jobban?

elismertség,kapcsolatok stb.

Akinek van valamilyen tapasztalta ossza meg velem :)

2011. okt. 22. 07:32
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a BME-t választanám, de az ELTE sem lebecsülendő. BME mellett szól szerintem, hogy egy frekventáltabb iskola, valamint számos műszaki tudománynak a matematika az alapja.
2011. okt. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én úgy hallottam, h az ELTE inkább a tanárképzősebb, a BME meg a tudományosabb-elméletibb
2011. okt. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Gyakorlatilag mindegy, melyiken végzed, egyformán erős diplomát adnak mindkét helyen (kb. ez a kettő egyetem ma Mo.-n, ami nemzetközi szinten is megállja a helyét).

A BME ma divatosabb, de az ELTE-TTK-n jó a tetőkert :-)!

2011. okt. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az ELTÉre jártam, több ismerősöm járt különböző karokra a z ELTÉn, de nem ajnánlom. Szép, meg neves, meg minden, de igazából sokszor olyan haszontalan és elavult dolgokat igyekeznek a fejedbe verni... Sokszor a kevésbé neves egyetemen azonos szakra járó barátaimnál csak tátottam a számat, hogy nálatok ilyenek vannak meg iyleneket csináltok? Hát mi kaptunk egy 2000 oldalas könyvet, hogy tessék benyalni oszt kész...
2011. okt. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

ha szereted a fizikát menj a BMEre...ott többet szív az ember, de a diplomád attól még nem lesz értékesebb..

Én az ELTEre járok, és nagyon jól elmagyaráznak mindent, segítenek, ha nem megfy valami. Itt lehetsz tanár, alk. matematikus, elemző, kutató...

2011. okt. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

alkalmazott matematikus szeretnél lenni :)

2011. okt. 28. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!