Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki szorgalmas, rendesen tanul, bejár az órákra és mégsem tudja elvégezni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Közlekedésmérnökire fogok járni lány létemre. Először nem is tűnt olyan vészesnek, de megláttam a tantárgyakat. Tyűűűha :D

Létezik olyan, hogyha kellő szorgalommal és kitartással állok hozzá, akkor el tudom végezni? Annyi a bajom, hogy egyenlőre a fizika alapom 0. :S

Szerintetek?


2011. okt. 24. 22:06
1 2
 1/11 Kati88 válasza:

Szia!

Akkor először fizikából kell szorgoskodnod. Nem lesz könnyű, mivel gondolom nem vagy egy fizikazseni, de tanulással minden sikerülhet! Legfeljebb majd az évfolyamtársaid segítenek a tanulásban. Sok sikert!

2011. okt. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Létezik. Nem mindenkinek megfelelőek a képességei. De szerintem ez ritka. Ha vkiben megvan a megfelelő elszántság és szorgalom, akkor elvégzi.
2011. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából most 12.es vagyok, és 0. tanulással töri-matek kivételével minden 4-5volt tavaly. Az idén a matek is erős 4es. Fizikávaz az a bajom, hogy 23éves volt a tanárunk és ő éppúgy cseszett rá az órára, ahogy mi. Arra pedig sosem gondoltam, hogy majd a fizikával fogok továbbtanulni. Erre tessék :D
2011. okt. 24. 22:15
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezen semmi meglepő nincs. Az egyik diplomámat a győri SZE-n szereztem közlekedésmérnöki szakon és több női szaktársam volt, mint férfi. A fizika itt nem annyira vészes, a matematika és a mechanika a húzós. Ha ezeken túljutsz, akkor kellő szorgalommal simán elvégzed :)
2011. okt. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nővérem így volt. Éjjel-nappal tanult 1 évig és semmi... Ott is hagyta az egyetemet.
2011. okt. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jól beszél az utolsó. Matematikába lendülj bele. Fizikából pedig a mechanikába, de abba jó alapossan, hogy abból az alapok hiánytalanul menjenek.

Ezenkívül még egy kis géptan, gépészeti ismeretek sem ártana, és természetesen műszaki rajz ismerete elengedhetetlen.

2011. okt. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22:19 -re értettem válaszomat.
2011. okt. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

A kérdésre válaszolva, mindenféle variáció létezik, Rajtad múlik elvégzed-e. A középiskolának és az egyetemnek semmi köze egymáshoz, más világ, és teljesen máshogy is tanul az ember. Egy középsuliban közepes tanulónak is mehet később jól az egyetem, és egy korábbi színötös is kibukhat első évben.

Legyen meg a saját akaraterőd, és csak részben engedj a csábításoknak.:) Az se baj, hogy fizikából nem vagy jó, lesz esélyed felhozni magad. Egyrészt önszorgalomból, másrészt a társak brutálisan sokat tudnak segíteni, bármiből, és Te is nekik. Sokkal könnyebb együtt, egymást hajtva elvégezni az egyetemet.

Szóval csak hajrá. Ha úgy mész oda, hogy ha a fene fenét eszik is, elvégzem, akkor el is fogod.

2011. okt. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha van egy erős négyesed matekból gimi végén, akkor elég lesz az. Ha a szorgalom megvan akkor a lehetőség általában adott. Pl. nálunk felsőbb évesek mikor látják, hogy a kicsik sírnak, hogy úristen holnap xy zh meg fogunk halni xD akkor felajánlják, hogy különóra gyanánt segítenek meg úgy amúgy is.

Szóval ha bejársz órára-szorgalmas vagy-ha kell még különórára is elmész akkor már csak úgy lehetséges az, hogy nem végzed el az egyetemet, ha nem értesz ahhoz amit tanulsz, ami annak fényében, hogy a matek 4es szerintem menni fog.

2011. okt. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nme tudom, hogy ez öröklődik-e, de apum is műszaki ember, a papám pedig gépészmérnök, és mikor rajzórán műszakirajzoltunk, szinte nekem ment legjobban :D Remélem, ha már a fullötös matekot nem is, de ezt sikerült örökölni :)
2011. okt. 25. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!