Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon szeretnék biológia...

Nagyon szeretnék biológia szakra járni, de emiatt lemondhatok róla?

Figyelt kérdés
Budapesti vagyok, de az ELTE-re nem lesz meg a pontom valószínűleg, ezért gondoltam Szegedre vagy Debrecenre. Viszont csak a kollégiumot tudnánk megfizetni, de arra meg szinte nulla az esély, hogy bekerüljek, mert nincs testvérem és mindkét szülőm kb. 100ezret keres, de ugye a kollégiumi pontszámításnál nem számítják hozzá a hitelt... Szerintetek lemondhatok róla? Beadjam a jelentkezésemet egyáltalán? Valami megoldás javaslat?
2011. okt. 25. 13:37
 1/8 Tom Benko ***** válasza:
Add be. A kollégium mellett van még rengeteg másik lehetôség, sôt, még az egyetemrôl is szerezhetsz pénzt, ha jól tanulsz. Ne add fel az elsô problémánál.
2011. okt. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A későbbi félévekben már nem lenne gond, ott lenne a tanulmányi ösztöndíj is, de addig el kellene jutni. Nem aludhatok az utcán az első félévben kollégium híján...
2011. okt. 25. 13:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézz körül albérletek között Szegeden meg Debrecenben is, keress másokat, akik szintén oda jelentkeznek, ha találsz 1-2 barátnőt közöttük, össze tudtok költözni egy albérletbe hárman, úgy már nem olyan vészes.
2011. okt. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

honnan tudod hogy nem lesz meg a pontod, tanulj keményen, és akkor felvesznek.. szarni a magyar törire meg ilyenekre, hajts a bioszra+ még amit beszámítanak.. volt osztálytársamnak is bevált, felvették!!

am szegeden is pl van olyan koli tuti, ami nem a sulihoz tartozik, hanem mondjuk középsulis koli és lehet h felvesznek egyetemistákat is. nézz szét!! meg ha 3an vagytok akk az albi se olyan drága... :)

2011. okt. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tavaly érettségiztem, úgyhogy már tudom a pontjaimat. :) Az a baj, hogy az albérlet még úgy is kb. 30ezer ft lenne, annyit meg nem tudunk kifizetni... vagyis igen, de akkor még kenyérre se telik utána...
2011. okt. 25. 19:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ügyesen keresel, olcsóbban is találhatsz albit. Nyilván nem a város közepén, a legjobb helyen, és nem is egyedül, de kicsit messzebb a központtól simán van olcsóbban is. Szerintem.
2011. okt. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És ha újra érettségiznél bioszból?Talán nagyobb esélyed lenne az ELTÉre.
2012. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
akkor te nem mehetsz egyetemre masik varosba, ennyi, nyugodj bele.
2012. jún. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!