Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi lehet szerintetek a...

Mennyi lehet szerintetek a ponthatár 2012-ben?

Figyelt kérdés

Ugye jön Hoffman, radikális változás mindenben. Leginkább a költségtérítéses rész érdekel, mert csak oda vennének fel a mostani számítás szerint. Egyébként itt a gyakorikerdesek.hu -n volt egy kérédsé és az egyik válaszoló 240 pontot írt költségtérítésesre.


Itt meg találtam egy kis dokumentumot amit szeptemberben adtak ki. A felvételi eljárásról:

felveteli.sze.hu/content/pdf/id/5277/nohtml/1


2011. okt. 27. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
itt is 240 pontot írnak minimumnak. nem értem mi nem világos:)
2011. okt. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
240 pontot, de ez a 240 pont megmarad mindenképp? tehát hoffman tervezete ezt tartalmazza költségtérítéses ponthatárként?
2011. okt. 27. 12:52
 3/8 anonim ***** válasza:
24
2011. okt. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocsi az előzőt, nem írta végig a gép és magától elküldte.

Na szóval: 24

2011. okt. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

240 pont az , amit minimálisan el kell érned ahhoz, hogy egyáltalán bekerülj a felsőoktatásba. A a költségtérítéses pontokat pedig ugyanúgy számolja, mint az államilag támogatottat, tehát ez lehet sokkal több is a 240-től, de minimum annyi lesz.

(és bocsi megint az előzőért, mert mikor a nullát akartam nyomni, egyszerűen elküldte azt, amit eddig írtam, nem vágom mi baja ennek a gépnek...)

2011. okt. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de ez már a hoffman rózsa féle tervben van megállapítva?
2011. okt. 27. 15:33
 7/8 anonim ***** válasza:
hát ezt így konkrétan nem tudom, de az biztos, hogy 2012-től ez érvényes.
2011. okt. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már most érvényben van ez a 240 pontos jogszabályi minimum ponthatár. Ez nem azt jelenti, hogy ennyi lesz a ponthatár a költségtérítéses szakokon, hanem azt jelenti, hogy ha nincs meg a 240 pontod a középiskolai és érettségi eredményeid alapján, akkor semmilyen alapképzési szakra nem nyerhetsz felvételt. Biztos lesznek olyan fizetős szakok, ahol konkrétan a ponthatár is 240 lesz, de ettől lehetnek magasabb ponthatárok is költségtérítéses szakokon.
2011. okt. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!