Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan zajlik egy átiratkozás...

Hogyan zajlik egy átiratkozás középiskolából gimnáziumba?

Figyelt kérdés

10-es vagyok és senkit sem tudok erről megkérdezni, mert a szüleim hallani sem akarnak a suliváltásról de én jövőre határozottan másik iskolában akarom folytatni. Viszont ha már kész tényeket állítok mindenki szemébe, hogy ez így, ez pedig így zajlik, akkor már nem tudnak lebeszélni.


köszönöm


2011. okt. 27. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A gimnázium is egyfajta középiskola.

Válaszd ki a neked tetsző gimit, menj be bátran, és mondd el az igazgatónak, hogy te ide szeretnél járni. Szépen elbeszélgettek a váltás okáról, a motivációidról stb, ő pedig majd elmondja, hogy milyen feltételekkel hajlandó téged átvenni, ha egyáltalán ad rá lehetőséget.

2011. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

A kiválasztott iskola igazgatóján múlik a dolog. Ő dönt az átvételről, és ő szabja meg a feltételeket is, hogy miből kell esetleg különbözeti vizsgát tenned.


Jó esélyed van, hogy eleve nem foglalkoznak veled, ha a szüleid nélkül mész oda, és így a 22-es csapdájába kerülhetsz.

Azt tudom javasolni, hogy egy olyan napon, amikor hamarabb véget ér neked a tanítás, és még találsz tanárokat a kiválasztott iskolában, menj be az iskolatitkárságra, és ott kérjél segítséget. Mondd meg, hogy a szüleid persze majd fognak rendes kérvényt is írni, csak te szeretnél magad utánajárni a lehetőségeknek, mert önálló ember vagy. Hátha...

2011. okt. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

szakközepet akartam írni gimnázium helyett.. ez változtat valamit??

de köszönöm a válaszokat :)

2011. okt. 27. 22:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg, milyen tárgyak vannak a gimnáziumban, amik a szakközépben nincsenek, azokból már kezdhetsz is gyúrni az osztályozóvizsgára.
2011. okt. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na

Mentél különbözetire?

Milyen volt?

2013. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom van-e gimibe nolyan tárgy, ami nincs szakközépben..
2013. márc. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi volnék, hogy akik a tárgyszerű és valóságot tükröző válaszomat bőszen lepontozták 50%-ra, azok mit tartanának hasznos válasznak...
2013. márc. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!