Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kislányomat kirúgták egy jó...

Kislányomat kirúgták egy jó nevű gimnáziumból, nagyon okos, de komoly magatartás probmlémái vannak. Hova vigyem? Melyik a jó választás?

Figyelt kérdés
most 9.es, nagyon okos, de a magatartásával komoly problémák vannak. többen ajánlották a Gyermekházat, a Zöld Kakas Líceumot, valaki pedig a Belvárosi Tanodát, de nekem az nem valami meggyőző. Szerintetek mi a jó választás? vagy van valami egyéb hely?
2009. máj. 5. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

ha nagyon okos, akkor nem kellene neki elgondolkodnia arról, hogyan is viselkedik?

nem tudom, hogy milyen problémákkal küzd, de ugye tudod, hogy nagy általánosságban a szülőn múlik, hogy a gyerek hogyan viselkedik? pl fontos h ha valami rosszat tesz, akkor meg kell büntetni, ha jól csinál valamit kaphat jutalmat (ezt nem csak úgy mondom, ez pszichológia), nem szabad hagyni, hogy a gyerek kicsússzon a szülő kezéből.

persze biztos megvannak az okok, hogy miért nem tudsz vele annyit foglalkozni, amiről fogalmam sem lehet..

azt javaslom, hogy előbb a viselkedésével kellene kezdeni valamit, mert az nem segít ha olyan iskolába rakod, ahol másokkal is ilyen gond van, akkor ezt látja majd mutató példának.

szóval én a helyedben először is elgondolkodnék, mit rontottam el, próbálnék vele őszintén beszélgetni, h miért csinálja, kivel van baja, ha nem megy, akkor pszichológus.

addig lehet magántanuló is, és ha kicsit javul a magatartása talán szó lehet egy másik gimnáziumról a városban.

sok sikert és kitartást!

2009. máj. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
ne a Gyermekházba írasd! egyik ismerősöm oda járt és azon kívül, hogy elég silány a minőség az oda járok emberek minősége sem megfelelő. ha okos tényleg az nem neki lenne való
2009. máj. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
az apja rá sem nézett évek óta, én 3 műszakban robotolok, folyton bandázik (8. kerületben lakunk, tehát nem kell messze mennie a balhézásért), édesanyám tudta konrollálni, amíg én dolgoztam, de sajnos ő már meghalt. a munkámat nem tudom ott hagyni, mert akkor nem lesz mit ennünk, nem tudom mi a jó megoldás...a bandától képtelenség elszakítani, viszont ott én is látom, hogy tényleg szeretik, de azért mégsem jó hogy velük van ezt is tudom. egy jó iskolát szeretnék neki találni, ahol tudna kötődni az emberekhez, az intézményhez, mert sajnos sokszor "nem talál be" a suliba. a büntetésnek nála semmi értelme, mert ha maximum megszökik, vagy valami még rosszabb dolgot tesz...
2009. máj. 5. 18:53
 4/4 anonim válasza:
rigo?
2010. ápr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!