Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen átlaggal lenne esélyem...

Ilyen átlaggal lenne esélyem a jogász szak elvégzésére?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülyeség a kérdés, sokat gondolkoztam, hogy feltegyem-e. Az ország egyik legjobb középskolájába járok, eddig elég jó volt a bizonyítványom, első év kitűnő, aztán 2 négyes. Pechemre ez az év már számít a felvételin, és eddig a reál tantárgyakból nem állok valami fényesen, a humán tantárgyak viszont mennek: német 5, magyar nyelv és irodalom szintén, töriből mindig 5-ös voltam, most egy 4-essel indítottam az évet, de általában 4-eseket 5-ösöket kapok, kb hasonló arányban. Szerintetek ilyen törijegyekkel próbáljam meg? Tetszik ez a kar, annak ellenére, hogy ennyire telített a szakma. :) Köszönöm!
2011. nov. 1. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem inkább az érettségire feküdj rá keményebben, egy emelt kötelező lesz, sőt lehet, hogy kettő is mire oda jutsz! Persze a tanulmányi eredményedet tartsd ilyen szinten. Egy-két középfokú nyelvvizsga se ártana:) Szóval szorgalmasan tanulj, faktnak meg mindenképpen vedd fel a magyart és a törit, mert ha jól tudom ebből a két tárgyból számolják az felvételi pontokat. Az meg tök mindegy, hogy hányasokat szerzel a félév során, mert a 11. és 12. félév és év vége számít! Ja és jogi szakon fontos, hogy tudjál sokat magolni, ha ez megy, akkor nem lesz gond! Hajrá! Sok sikert!
2011. nov. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:) már egy német közép megvan, az érettségitől annyira nem félek. Faktot pedig már választottam (tavaly), biosz-kémia, ugyanis orvosnak készültem, de a mostani helyzet nem túl fényes. :/
2011. nov. 1. 10:27
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, és köszi szépen a választ! :)
2011. nov. 1. 10:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy? Akkor kicsit félresaccoltam a korodat, azt hittem most állsz fakt választás előtt:) Akkor ha az orvosi ugrott, le kéne adni a kémia meg biosz faktot, nem? És helyette felvenni a magyart és a törit, azt nem tudom, hogy megoldható-e:) Mert ha 2013-ban érettségizel, akkor kell az emelt, arra meg egyedül felkészülni elég nehéz:) Szerintem beszélj az osztályfőnökkel, hogy mi a lehetőség a fakt váltással kapcsolatban:)
2011. nov. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
11-es :) hát ha nem tudok javítani a jegyeimen (biosz, kémia, fizika sok 3-as), akkor sajna ugrott. Sajnos leadni sem tudom a faktokat, úgyhogy kicsit parázok :) nem tudom, hogy mit csináljak. Orvosira amúgy is két emelt kéne már, de a kémia nem sikerülne jól. Szóval nem tudom. Legfeljebb megcsinálom az emeltet magyarból (ami jobban megy, mint a töri) és elmegyek fizetősön, ha máshogy nem vesznek fel. :)De ez csak egy gondolat. Jogon a 160 ezer/félévet könnyebb fizetni, mint orvosin a milla körüli összeget :)
2011. nov. 1. 10:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként jogon mit sem ér a magolás, ha nem érted, tehát gondolkodni sem árt tudni, de középiskolai dolgok alapján megmondhatatlan, ki lesz jó jogász, és ki nem. Az idegen nyelvekre érdemes gyúrni már most.
2011. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!