Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kollégium? Rettegek tőle, mit...

Kollégium? Rettegek tőle, mit tegyek? (középiskola)

Figyelt kérdés

Még sosem voltam kollégista, de most úgy alakult, hogy muszáj. A családommal elköltözünk, új hely, új suli és életemben először kollégium. Annak ellenére, hogy mindennél jobban várom az új sulit. Komolyan, elmondhatatlanul várom már, hogy oda járhassak. És mégis rettegek... tele vagyok gátlásokkal és a legjobban a mosdó részlegtől félek. (bár magam sem tudom miért, hiszen ez annyira természetes... mindenki vécézik..).

Néha megnyugszom és bevallom: minek is görcsölök? Hiszen mindenki jár wc-re, végez nagydolgot, tusol, és szellent is, de én valamiért nagyon rágörcsöltem ezekre a dolgokra, s ez miatt sokszor hülye helyzetekbe hozom magam... gondolom azért mert folyton ezen agyalok.

megnyugtatnátok? Lekűzdhetem a gátlásaimat? Hogyan? valaki járt ilyen cipőben?

Komolyan mondom, kikészítem magam. Mert egy részről nagyon várom már, de itt van ez a rettegés is... (lány vagyok)


2011. nov. 2. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggodj, csak lazan. En ugyan egyetemen vagyok kolis, de igazabol semmi extra. Sok ismerosom volt gimiben is kollegista es mindenki imadta. Remek kozossegformalo, ha szeretsz baratkozni nem lesz gond. A mosdotol meg ne felj, nincs abban semmi. Vesztek illatositot es a kutyat nem erdekli. Nem lesz gond!
2011. nov. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolj, hogy a többiek ugyanebben a szituációba kerültek, mint amiben te leszel. Nagyszerű, örökké tartó baráti kapcsolatokra fogsz szert tenni, sokat fogsz fejlődni minden téren. Legyen ambíciód, akarj megfelelni az elvárásoknak, még az is lehet, hogy te leszel egy nálad is gátlásosabb diák támasza. Az emberi dolgokat emberi módon kell intézni, bizonyos biológiai dolgokat meg nem kell túlreagálni. Kezelj mindent a maga természetes módján. Domet nedves kendővel bármit fertőtleníteni tudsz másodpercek alatt, pl. WC-ülőkét, asztalt, szekrénypolcot. Legyél életre való és nyitott mindenkivel! Melyik kollégiumban fogsz lakni?
2011. nov. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kis leánykoleszt keress, és nem lesz probléma, ott biztos mindenki megértő.:-) Tömeg meg koedukáltban meg mindenki mindenkivel... :S
2011. nov. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Most megnyugodtam! :) Igazatok van, lesz ott tőlebb félősebb is, és ami az igazat illeti, egyre ban jobban várom. :)

A barátkozással nincs gond, az elején picit lassabban megy, de max 1 óra és teljesen felszabadulok. :)

2011. nov. 3. 12:11
 5/6 anonim ***** válasza:
XD jót röhögtem most ezeken a hozzászólásokon. Persze egyetemistáknak jó. Én is voltam koleszos, kezdjem ott hogy 9en voltunk egy szobában, sőt voltam olyan helyen is ahol 13an. A vécé tiszta fertő, ahogy a zuhanyzó is. A portás be se akart engedni, sokszor, pedig tudta honnan jövök és hogy ki vagyok.
2013. aug. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Meg tegyem hozzá, a közösség se volt egy nagy szám, annyiban jó volt hogy nem unatkoztál, mindig jött be valaki a szobába és dumált, de egy idő után idegesítő volt.
2013. aug. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!