Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik vendéglátós OKJ-s...

Melyik vendéglátós OKJ-s képzést ajánljátok?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 10:06
 1/4 anonim válasza:

Én OKJ-vendéglősön vagyok.

Tanulunk pincér gyakorlatot,szakács gyakorlatot illetve némi cukrász gyakorlat is volt az előző évben. Egy hétig suliba vagyunk,egy hétig pedig gyakorlaton,ahol nem kapunk tanulói "fizetést",mert úgynevezett befogadó nyilatkozattal szerződtetnek bennünket. A tantárgyak nem kötik le a figyelmem,egy cseppet sem,vendéglátás gazdaságtanból rengeteget kell tanulni,amikor azt hittem,hogy vége a mateknak akkor jött ez.. Sok számítás,rengeteg képlet,logika minden kell hozzá. Az idegen nyelv ilyenkor már csak szakmai irányú. Infóra is be kell járni,holott semmit sem csinálunk,és ahhoz képest,hogy ez érettségi után képzés,úgy bánnak velünk,mint a középiskola kilencedikes osztályaival,igazolást kell hozni mindig mindenről,osztályozó vizsgára küldenek,és 20 óra (kb. 3 nap hiányzás) igazolatlannál már ki is csaphatnak.

Ha megint ott lennék hova menjek továbbtanulni szerintem inkább a sima szakiskolai szakács tanulmányok felé venném az irányt.

2011. nov. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vendéglátóipari technikus. Én ez végeztem majd ráhúztam 2 év pincért.
2011. nov. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Meg tudnátok mondni hogy hol van a legjobb ilyen tanfolyam?
2011. nov. 8. 20:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Vendéglátóipari Szakközépiskola szinte minden városban található.
2011. nov. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!