Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Menjek főiskolára/egyetemre...

Menjek főiskolára/egyetemre vagy valami OKJ-s tanfolyamot végezzek el?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, azt sem, hogy milyen területre menjek továbbtanulni, és azt sem, hogy érdemes-e diplomát szerezni.

Mindenből 5-ös vagyok, kivétel matek abból eddig 3-4es voltam, de feltudom hozni biztos 4es-re.

Biológiából és egészségügyi alapismeretekből fogok érettségizni, a kettő közül valamelyiket emelt szinten. Januárban fogok angolból középfokú nyelvvizsgát tenni...

Hova menjek? Mit érdemes tanulni? Amivel legalább 130ezer körül lehet keresni.

Szeretek emberekkel foglalkozni, ugyanakkor irodai munkától sem zárkóznék el. Jó tanuló vagyok, a tanárok is állandóan dicsérnek, de semmiből sem vagyok kiemelkedően nagyon jó...


2011. nov. 3. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen problémával küszködök. A napokban tettem fel én is egy ilyen kérdést, de csak 1 válasz érkezett, aki szakmát ajánlott.
2011. nov. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy sajnos erre a kérdésre senki sem tudhat válaszolni. Azért mert a gazadaságunk alapvetően folyton változik, így működik pl a tőzsde. Ez majdnem teljesen random. Ha most azt mondanám neked hogy menj el vegyésznek, azokra szükség van most és jól keresnek, és elmennél akkor mire elvégeznéd a képzést lehet hogy már nem lenne szükség vegyészekre. Senki sem tudja megmondani mire lesz szükség mire oda jutsz hogy munkába állj.


De ez eléggé nesze semmi fogd meg jól, adok valami hasznosat is:


Ami létfontosságú az a nyelv. Ha nem beszélsz nyelvet nem vagy ember. Angolt perfekt kell tudnod e nélkül életképtelen vagy. Az angol a "közös" mindenhol. Aki nem beszél angolul az nem létezik. Ezen kívül kell még egy nyelv mid1 melyik, ha gyakori nyelvet veszel fel az jó mert sokat tudod használni, ha meg ritkát az is jó mert akkor olyan tudás birtokában vagy amit csak kevesen birtokolnak. Ez egyedivé és nehezen pótolhatóvá tesz egy cég számára.


Aztán igyekezz olyan szakmát választani ami nem fog kihalni. pl anyám angol nőiszabó bejött a kínai piac ahol 300 forintért tudsz venni egy komplet ruhát és csődbe ment. Olyan szakmát válasz ami nem hal ki. Pl a TV ki fog halni. Az autószerelés is ki fog halni. Az elektrotechnikai eszközöket szereő emberek is ki fognak halni pl mosógépszerelők stb.


Magyarországon jelenleg szakma van:


Villamosmérnök (Ez jelenleg jó, nem fizet olyan jól de el lehet vele helyeszkedni, bár elég sok szar meló van.)


Vegyész (Ez jól fizet, könnyű benne elhelyezkedni, és könnyű átképezni magad.)


Építész (Hatalmas a felelősség benne de külföldön jól fizet, Magyarországon esélytelen)


Orvos(Hatalmas a felelősség benne de külföldön jól fizet, Magyarországon esélytelen)


Jog (egy f&szság az egész, a szabályok 10 percenként változnak, nagyon sokat kell magolni, és ha nincs ismeretséged esélytelen van.)


Bölcsész (semmire sem jó, habi szak, annyit ad h van felsőbb fokú végzettséged, nehéz vele elhelyezkedni és a végzősök fele a mekiben köt ki, a másik fele viszont 250 000 ért lesz szóvivő, cserébe könnyű, ha szereted a pénisz ízét a szádban ezt ajánlom.)


Kommunikáció (Ez olyan hogy nem annyira könyű mint a bölcsész, sok érdekes dolgot tanúlsz, mindenhez konyítasz majd egy kicsit de igazából semmihez sem értesz majd, ennek függvényében hátrányba kerülsz a piaci versenyben mindenkivel szemben, ha van ismeretséged jó lehet, amúgy ez is esélytelen.)


Meg van még a művészeti: de oda télleg szopni nyalni kell meg ismeretség is kell különben éhen halsz.


Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket:

[link]

2011. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!