Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakácsnak tanulok az suliban...

Szakácsnak tanulok az suliban alul osztályoznak, kiakarnak rúgni szakmai hozzá nem értés miatt. Mikor a munkahelyi főnököm a duplájára emelte a fizum az ételeim kifogástalanok (alacarte). Van-e olyan szervezet ahová fordulhatok ez ügyben?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos, az azért nyilván benne van, hogy egy étteremben nem mindig úgy készítik az ételeket, ahogyan az a nagy könyvben meg van írva... Készítheted te úgy, ahogyan ott tanultad, ha egyszer a suliban nem az az elvárás. Másik: a konyhában úgy mozogsz, úgy koszolsz, úgy aprítasz, ahogyan az neked tetszik, senki nem megy utánad vonalzóval, míg a suliban ezt megtehetik.


Ugyan nem tudom, mi a konkrét probléma veled a suliban, de így látatlanban azt mondom, hogy csinálj mindent úgy, ahogyan azt a tanár mondja, a munkahelyeden meg úgy, ahogyan azt a főnököd, vagy a főszakácsod mondja...


Amúgy nem mondták, hogy mi a konkrét baj veled? Mit jelent a te esetedben a szakmai hozzá nem értés? Nem megy egy menüsör összeállítás, vagy étlap összeállítás, vagy pontosan mi?


Nem faggatlak, csak segíteni szeretnék.

2011. nov. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a főnök szerint mát most lekéne vizsgáznom ha lehetne..de nem tehetem..talán az a baj h a tanár nem érzi magát tanárnak mellettem..mert énis tudok annyit mint ő..nekem az egész családom séf..engem 5 éves korom óta szakácsok vettek körül..ezért kapom a helytelen bánásmódot véleményem szerint..
2011. nov. 11. 10:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy kellene meg nem lehet? A vizsgák időpontját sem a tanár, sem a tanuló nem határozhatja meg, az elő van írva. Zavaros, amit írsz. Az iskolában az iskola követelményrendszerét kell teljesíteni, ennek semmi köze a fizetésedhez.
2011. nov. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Van egy olyan érzésem, hogy túl önérzetes vagy. Ezt a tanárok nehezen bírják, ha jobban tud a tanítvány nála valamit. És tök mindegy, hogy kinek van igaza. Ha kell a papírt, mond azt, hogy igen tanár úr, úgy csinálom tanár úr, aszt a vizsga után nyomj a képébe egy tepsi rácpontyot, vagy ami jól esik. Erről szól az élet - sajnos.
2011. dec. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!