Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak? Ha rosszul...

Mit csináljak? Ha rosszul lettem az iskolában és elmentem szónélkül de ezzel házirendet sértetem és még csak igazolást sem tudok vinni?

Figyelt kérdés
Az van hogy csütörtöki nap délben nagyon szarul lettem.Ezért délben elmentem. Még soha nem csináltam ilyet és nagyon be vagyok szarva. Senkinek nem szóltam(kellet volna )csak eljöttem. A szülői igazolást előre kellet volna jelezni h, elfogok jönni (szóval azzal nem élhetek). A szülőknek nem szóltam h, rosszul lettem mert szerintem azt hitték volna h, csak színészkedek(pedig nem szokásom).Úgy gondoltam nem gáz ha eljövök mivel a max.igazolatlan a 10 óra én meg csak 3 óráról jöttem el. Erre jött az értesítés (üzente egy tanár a diákokon keresztül az osztálynak) hogy aki csütörtökön délben elment (többen is elmentek) az házi rendet sértett.Mert h, nem mehetünk el a suliból csak úgy. Azt kérte az igazolásainkat minden féleképp hozzuk be 5 napon belül.Most mit tegyek? ha házi rendet sértettem, (pedig nem állt szándékomban) igazolást (szülöit)nem tok vinni,és Nagy betegségre se hivatkozhatok mert pénteken meg már mentem iskolába.(szerencsére csak hasmenés volt.) Mit tennétek? hogy másszak ebből ki? Az 5 nap nem sokára lejár. :( (Fiú/17) nagyon félek milyen következményei lesznek.
2011. nov. 22. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudsz elmenni a házi orvosodhoz? Mondd meg neki nyugodtan, hogy ment a hasad, ezért mikor eljöttél a suliból nem tudtál orvoshoz menni (érthető, hiszen ki az aki hasmenéssel még jár kel a városban?), viszont le kell igazolnod. Biztos megérti.

A szülői igazolást viszont nem értettem, hogy-hogy szólni kell előre? Kötelező elfogadniuk, bármikor történhet egy-egy váratlan dolog, amikor nem tudsz elkéretőzni (nekem mikor meghalt a nagymamám random elmentem, hiszen csak nem fogok egy ilyen infoval puncsolni a tanárnak, utólag vittem igazolást és még a tanárom érezte magát sz@rul miatta), de utólag szülő leigazolja. Az mondjuk durva, hogy szüleid nem hiszik el, hogy tényleg rosszul voltál, azért próbáld meg.

2011. nov. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Stella90 válasza:
én ilyenkor mindig azt csináltam, hogy elmentem a háziorvosomhoz, és mindig adott igazolást...még akkor is, ha nem voltam beteg feltétlenül...ne várj, amíg lejár az 5 nap, mert akkor gondolom otthon balhé lesz...én azt ajánlom, gyorsan keríts egy orvost, aki ad igazolást...és máskor ne csinálj ilyet...kéreckedj el, vagy valami más megoldást találj...
2011. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat én is erre gondoltam h, elmondom az orvosnak a dologot. :) csak kicsit parázok h, fog e adni mert ha nem.......
2011. nov. 22. 16:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Orvos visszamenőleg nem adhat igazolást, mert minden igazolásnak sorszáma van.

Aznap kellett volna elmenni.

Most mg menj oda ofőhöz mond el mi volt és viseld el ha kapsz egy intőt.

2011. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szülői igazolás megfelelő, ezt az iskolának el kell fogadnia.
2011. nov. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kaptam igazolást. Bementem montam h, mikorra kérem.h, miért kérem. És adott egy szó nélkül. :)
2011. nov. 24. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!