Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor lehet még előre hozott...

Mikor lehet még előre hozott érettségit kérni? Bármikor?

Figyelt kérdés

Tesiből szeretnék.Az lenne a kérdésem,h ez is kivan jelölve,hogy mikor lehet,vagy kérni kell?



Plusz kapok plusz pontot,ha hamarabb leteszem?


2011. nov. 22. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kapsz plusz pontot, ha hamarabb leteszed és érettségizni csak a kijelölt érettségi időszakban lehet és jó előre jelentkezni kell rá. Az őszire szeptember elején, a nyárit nem tudom, de addig még van időd utánnakérdezni.


Előre hozott érettségire egyébként csak akkor mehetsz, hogyha osztályozó vizsgát tettél az adott tantárgyból a hátralevő éveidre [ pl ha 10.-es vagy, akkor 11. és 12. osztályból], illetve, ha a középiskolai tanulmányaid során a tantervben szereplő órák felén túl vagy.[pl ha 2 évig tanítják, akkor 1 év tanulás után, ha 4 évig, akkor 2 év után...] <- Ezek nem tudom, vonatkoznak e tesire is, de szerintem igen...

2011. nov. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, vonatkoznak minden tárgyra, és febr. 15-ig kell jelentkezni. Persze a kérdező elárulhatta volna, mikor lesz a rendes érettségije (mert ha jövő tavasszal, akkor nincs miről beszélni).
2011. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kis korrigálás:

"illetve, ha a középiskolai tanulmányaid során a tantervben szereplő órák felén túl vagy.[pl ha 2 évig tanítják, akkor 1 év tanulás után, ha 4 évig, akkor 2 év után...]"

Ilyen szabály nincs, nem tudom, honnan vetted, az osztályozóvizsgákat kell letenni, de az a tesire is vonatkozik.

2011. nov. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez esetben elnézést, nálunk így volt [ legalábbis ezt mondták]...
2011. nov. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

10.es vagyok.


Tehát akkor nem éri meg most letenni,ha később erősebb/gyorsabb leszek és több pontot kaphatok ugye?


Bár úgy érzem a gyakorlati részét így is 100%ra megtudnám csinálni,de nemtudom..

2011. nov. 22. 21:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem várjál még vele. Fejlődni fogsz, ügyesedni, és az elméletet is meg kell tanulni. Szerintem egyetlenegy értelme van előrehozottat tenni, hogy legyen egy biztosításod baleset ellen, mert ha mondjuk a rendes érettségi előtti napon eltöröd a lábad, akkor két szóbelivel kapsz érettségit, de azzal nem lehet TE-re jelentkezni. De ezért nem érdemes két évvel előrehozni.
2011. nov. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!