Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért tanítják a legtöbb két...

Miért tanítják a legtöbb két tanítási nyelvű osztályban pont a matematikát idegen nyelven?

Figyelt kérdés

Tehát miért az egyik legnehezebb tantárgyat?

Általában a történelmet, a matematikát és a földrajzot tanítják idegen nyelven a két tanítási nyelvű képzésben. De a matematikát miért? Az egyik legnehezebb tantárgy amúgy is.

Miért nem pl. a biológia?


2011. nov. 23. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert a matekban leginkább számolni kell , egyenleteket megoldani,szerkeszteni.Tehát nem a nyelven van a hangsúly. Pl az érettségin meg kell érteni a feladatot ennyi... 5 év kéttannyelvű után nyilván menni fog.Ha külföldre akarsz menni egyetemre vagy ott munkát vállalni a matek még jól jöhet... Én is kéttannyelvűs vagyok és a biológiát is idegennyelven tanulom....
2011. nov. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
mert a 2*2 minden nyelven 5... XD (4)
2011. dec. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyrészt abban szinte csak számok vannak, meg kifejezések. Ezt a 0. évben megtanulod.

Másrészt viszont senkinek sem szíve-vágya, hogy megbukjon akár idegennyelvből, akár más idegen nyelven tanított tárgyakból. Ha nem tanítanának idegen nyelven nehezebb tantárgyakat is, senki sem tanulná majd meghalva a választott nyelvet...:)


mondjuk ez már nekem is eszembe jutott, hogy legalább a matekot NEE!! De sztem csak ez az ésszerű magyarázat rá:D

2011. dec. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!