Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon az általános...

Magyarországon az általános iskolákban be van tiltva a gyermekek hajának a beszínezése? (hangsúlyozom, SZÍNEZÉSE, és nem festése)

Figyelt kérdés
Nemrég beszíneztem a hajamat, és az osztályfőnököm + az igazgató is teljesen megőrült miattam, holott 2 másik osztálytársam is színezi a haját.....
2011. nov. 25. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
A szüleid helyében nem engedném meg,hogy színezd a hajad. Tönkretenni ráérsz később is.
2011. nov. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Anno nálunk 10 éve ki voltak ettől bukva. Egyből jött az igazgatói rovó !!! Akkor voltunk 9. osztályosok.

Mikor érettségiztünk az akkori szrosok úgy jártak iskolába, mint akik most jöttek az éjszakai műszakból.. egy szót se szóltak nekik.


Nem bántani akarlak, meg igazából nem is neked 'szól', de poénos, hogy az én koromban még 'megneveltek' minket. Mi se voltunk minta diákok és precízek .. de azért a kinézetünk normális volt és a sexen meg a lógáson kívül más is érdekelt minket.

2011. nov. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Ez nem Magyarország-szintű szabály, hanem az iskola házirendjében kell keresned az erre utaló szabályozást - ha van.
2011. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Pont, hogy "Magyarország szintű" szabály, a házirendbe ilyet nem lehet foglalni, akkor SEM ha szülők egyetértenek. A gyerek kinézetébe csak akkor szólhatnak bele, ha egészség-, balesetvédelmi oka van pl. testnevelésórán nem viselhető orrkarika.
2011. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igazából sok változás nem történt, mert csak sötétbarnából, fekete lett a hajam......de ha jól olvasom az iskolai házirendbe benne van, de nem tiltásként írva, idézem : A tanulóknak kötelességük, hogy tiszta, ápolt külsővel járjanak iskolába, kerüljék a

feltűnő megjelenést (túl nagy méretű, veszélyes ékszer, piercing, tetoválás, festett haj,

ízléstelen, felhívó öltözet)

2011. nov. 25. 22:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát mikor én voltam általános iskolás (már rég :P), akkor házirend tiltotta a haj bármilyen festését, még a melírt is. Már mi is felháborodtunk ezen, és szerintem azóta már lazítottak, úgy tudom, hogy (legalábbis gimnáziumokban) természetes színűre lehet festeni általában.

De iskolája válogatja, mert pl. lehet, hogy az egyházi iskolák szigorúbbak...

2011. nov. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet ilyet befoglalni a házirendbe.

Kivéve az egyházi iskolák, ott lehet ilyesmi szabályokat hozni, ha az adott vallás megköveteli.

2011. nov. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Belelehet írni a házirendbe,erre példa a mostani eset is. Amúgy meg nem a hajfestést tiltja,: "kerüljék" és ez is csak az oktatási intézményben,oktatási időben,amíg a közintézményben tartózkodik.

Jogos,jogos....amúgy csak nyugodtan fessed,aki hülye az hülye,ha tudod hogy ez kiakasztja a tanárt és pikkelni fog rád,lényegében saját akaratodnál fogva b@szol ki magaddal,mert ne gondold azt hogy órán nem kapod vissza.... de hát tizenévesen ez a legnagyobb problémád...sajnállak is:)

2011. nov. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, még csak nem is sejtettem hogy ki fog akadni rá a tanár, ugyanis ahogy a kérdésben is említettem, 2 másik osztálytársam (az iskola többi diákjáról nem is beszélve) is színezik a hajukat.....
2011. nov. 26. 14:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy be lehet írni a házirendbe, a papír mindent elbír, csakhogy nem törvényes. Ha véletlenül esetleg valaki az Oktatási Jogok Biztosához fordulna ez ügyben, akkor az iskolát kötelezik, hogy vegye ki ezt a részt a házirendből.
2011. nov. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!