Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes DSD nyelvvizsgát...

Érdemes DSD nyelvvizsgát csinálni, ha nem Németországban fogok dolgozni?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor melyik a leghasznosabb?
2011. nov. 26. 10:13
 1/2 anonim ***** válasza:
ez a legnívósabb német nyelvvizsga. soha nem tudhatod mikor lesz rá szükséged, akár külföldi tanulmányaid vagy külföldi munka során. én sem tervezem,hogy mostanában kiköltözök,de küzdök a felsőfokú DSD-ért,hiszen rosszul nem jöhet..:)
2011. nov. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ingyen le lehet tenni a középiskolában és ha már felkínálja az iskola ezt a lehetőséget, szerintem nem szabad nem kihasználni! Színvonalas, elismert, komoly vizsga és csak nyerhetsz vele. Többletpontot, elismerést a munkahelyen (mert ha ilyened van akkor tényleg tudsz) és nem utolsó sorban a németek sem szívóznak ha ilyen van a kezedben, a másik a Goethe. ÖSD az osztrákok vizsgája. TELC is német, de kevésbé elismert, szerintem. ECL, EURO, Origó.. felejtős ha kifelé kacsintgatsz :P bár elfogadják, mert egységes szintet alakítottak ki, de ha már választani lehet, akkor inkább a nívósabbat :) Sok sikert!
2011. dec. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!