Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok erről a húzásról...

Mit gondoltok erről a húzásról? Hallottatok már hasonlót? Csak szerintem baromi igazságtalan?

Figyelt kérdés

Hosszú és nehezen értelmezhető történetbe kezdek, akit ez megriaszt, attól most elköszönnék.

Jelenleg nyolcadikos vagyok, ergo a felvételi a nyakamon, minden egyes jegy rengeteget nyom a latban, kiváltképp a matek órák keretén belül szerzettek, mivel ilyen tagozatra mennék tovább. Év elején volt egy tanárváltásunk, ami - mondanom sem kell - nem a lehető legszerencsésebb módon sült el. Nem térnék ki az oktatásának részleteire, a kérdésemet az osztályozási módszereire tervezem irányítani.

Szeptemberben ugyebár írtunk egy "bemelegítő" röpdogát, amit a szűk időkorlát és a tanár sürgetésének együttese miatt csak négyesre sikerült nekem (mellesleg fél ponttal csúsztam le a jobb jegyről). A javítás csak az egyest és kettest írók számára volt engedélyezett, szóval esélyem sem volt a jegyem továbbtökéletesítésére. Oké, nehezen, de sikerült belenyugodnom. Aztán egy bő másfél hónapra az eseményre a többieket számonkérték egy másik anyagrészből is otthoni gyengélkedésem lefolyása alatt (vírus), ezt én tegnap pótoltam, de mint utólag kiderült, szintén vétettem kisebb hibá(ka)t, magyarán az ötösről ismét lemondhatok. Igen ám, de itt jön a csavar. Kedden is írtunk egy dolgozatot, amit az erősebb képességű csoportnak (amelyikbe én tartozom) le akart osztályozni, a gyengébbiknek viszont nem, miután szembesült a tudatlanságukkal, mondván nem akarja őket egyesekkel megszórni. Tegnap kaptuk kézhez a kiértékeléseket és kiderült, hogy mindössze 6 fő - köztük én is - volt képes elérni az ötös szintet, ezért sokan megjegyezték, mennyire nem helyeslik az osztály másik felének a kiváltságos helyzetét, mire a tanár bepipult és közölte, hogy egy jegy sem fog bekerülni a naplóba, még a jók sem. Ez számomra annyit jelentett, lesz két négyesem, viszont az ötöst, ami kicsit feltornázná az átlagomat nem fogom megkapni. Ráasádul az egyik idióta osztálytársam gúnyolódni is kezdett rajtam emiatt, ekkor (nem vagyok rá büszke, de) elvesztettem az önkontrollt, olyan dühkitörés jött rám, mint még soha, üvöltöztem és úgy éreztem, helyben felrobbanok. Természetesen ki lettem küldve a teremből, de még az üres folyosón is képtelen voltam lehiggadni, kishíján bőgtem, izomból ütöttem a falat ököllel és fel-alá járkáltam kifejezetten gyors tempóban vagy negyed órán keresztül. Nem kicsit voltam ideges. Naná, hogy csoporttársaim kíséretében elpanaszkodtam a történetet az ofőnek, aki intézkedésképp ma behivatta az igazgatóhelyettest (és tagozatvezetőt is egyben). Háromnegyed órás hegyi beszédet tartott a nő, aminek a lényege nagyvonalakban annyi volt, hogy más-más a követelmény mindkét csoporttól és elintézi, hogy be legyen írva a jeles a kétesre állóknak (ami engem nem érint, hiszen két jóm van, ami akkor is csak jó lesz, ha a hamarosan esedékes témazáró perfektre sikeredik, abban az esetben lennék 4,5, ha a keddi jegyet is számításba vennénk, onnan pedig már csak egy lépés lenne a félévi ötös). Csak hab a tortán, hogy az esküjét megszegvén a matektanár a másik csoportnak beírta a jól sikerült dogák eredményeit.

Köszönöm azoknak, akik a nagy terjedelem ellenére is szenteltek időt soraimnak és elnézést az esetlegesen zavaros fogalmazásért, ha nem érthető így, pontosítok tömören.

Ti mit szóltok ehhez? Mennyire gyakori a jelenség? Mit tennétek a helyemben? Tanácstalan vagyok.

14/L


2011. dec. 2. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Úgy írsz mintha a 19. században élnék.Alig lehet értelmezni néhány mondatodat.
2011. dec. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem egészen értem a végét. A gyengébbik csoportnak írták be a ti jegyeiteket, ti meg nem kaptatok semmit? Vagy mindenkinek beírta a saját jegyét?


Egyébként nagyon sok hülye tanár van, az általános iskolás tanárok pedig nagyon fölényesen viselkednek, felsőbbrendűnek, istennek tekintik magukat. Legalábbis én is ezt tapasztaltam. Középiskolában már szinte egyszintű emberként kezelnek majd.

2011. dec. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
*élnénk
2011. dec. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

'A gyengébbik csoportnak írták be a ti jegyeiteket, ti meg nem kaptatok semmit?'

Nem, hanem akik abból a csoportból jól teljesítettek, megkapták a jegyüket, mi meg még hosszas pitizés útján sem tudtuk elérni ezt. Amúgy nem írtál hülyeséget, sőt hibátlanul vázoltad fel a helyzetet, ezek azt hiszik, ők a spanyol viasz megszarói. Remélem is, hogy későbbiekben jobbra számíthatok.

2011. dec. 2. 18:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Te véletlenül nem Bocskais vagy? :D
2011. dec. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem :D
2011. dec. 5. 14:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Tényleg így van. Az általános iskolás tanárok csak köcsögösködnek, fenyegetőznek, úgy kezelnek mintha vmi alsóbb rendű lény lennél. Középiskolában viszont már emberszámba vesznek, nagyon rendesek a tanárok.

Ezzel a tanárral sajnos nem tudsz mit csinálni. Nem helyes amit csinált, de tehetetlen vagy, különben magadra haragítod, és még jobban lerontja a jegyeidet..

Már csak 1 félév. Kitartás!

17/L

2012. febr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok. A felvételid hogy sikerült?
2012. febr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
73 pontosra, szóval könnyen meglehet, hogy csak szakközépre futja majd.:D
2012. márc. 15. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!