Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek? Jogász vagy...

Szerintetek? Jogász vagy nemzetközi gazd. Vagy kereskedelem és marketing?

Figyelt kérdés
Ezeken a szakokon gondolkozok. Tudom, hogy a jogász telitett szakma és semmi értelme, meg hogy a közgazdász szakokból rengeteg van, de én ugy gondolom hogy ezeket tudnám "megszeretni" hiába mondjuk az anyagmérnökire vagy a műszaki szakokra van kereset. A közgazdász szakokkal talán az a problémám hogy nem igazán tetszik a matek amit ott tanulnak.
2011. dec. 9. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a kereskedelem és marketing érdekel, mármint a kreatívsága miatt, akkor szerintem behánynál a jogtól. (Engem is ez a kettő érdekelt és jogra mentem és behányok tőle, de már mindegy. :) )
2011. dec. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem mindenképpen jog.

Jaj már rosszul vagyok ezektől a szövegektől hogy" minek mész erre meg erre a szakra úgyis telítettség van"

könyörgöm mindenhol az van, akkor mit csináljon az ember, valamit kell tanulni

Annyi a fontos hogy nagyon jónak kell lenned a "szakmádból" és akkor igen is lesz állásod. Ahhoz, hogy jó legyél szeretned kell azt amit csinálsz.

Amúgy szerintem a jogot válaszd (mondjuk ehhez vállalni kell, hogy 5évet tanulsz 3évet pedig gyakornokoskodsz), de a nemzetközigazdot semmiképp ne, nagy humbug szak.

2011. dec. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen nekem is a jog tetszik a legjobban. Első kommentelő és te megbántad? ha ujra választanál akkor a kereskedelem és marketinget választanád? második kommentelő...engem is idegesit amikor minden szakra azt mondják hogy telitett.... de tényleg valamit tanulni kell.tényleg olyan rossz a nemzetközi gazdálkodás szak? pedig olyan jónak tűnik főleg hogy lehet sok nyelvet tanulni meg ilyenek.
2011. dec. 10. 14:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Ott is hagytam. Majd valamikor talán befejezem, hogy anyám örüljön, de eszemben sem lesz soha használni a diplomát. Nem azért bántam meg, mert nem ment, szerintem annyira nem is nehéz, mint mindenki előadja, sőt. Amúgy sokan otthagyták az évfolyamból és nem kibuktak, hanem maguktól otthagyták, mert rohadtul nem arra számítottak, amit kaptunk.


Mondjuk attól megnézheted magadnak, mert akkor sose tudod meg tetszett volna-e, de én személyszerint bánom a dolgot. Pedig nagyon be voltam lelkesülve, hogy milyen jó lesz, aztán a francokat.

2011. dec. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!