Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tizedikes vagyok,16 éves....

Tizedikes vagyok,16 éves. Leérettségizhetek tizenegyedikben?

Figyelt kérdés
Mi kell hozzá, hogy leérettségizzek tizenegyedikben? És ha leérettségizek, otthagyhatom az iskolát akkor is, ha még nem töltöttem be a 18-at?
2008. márc. 26. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tanköteles vagy 18 éves korodik. Legfeljebb kérvényezheted, hogy abból amiből érettségiztél pl. angol, német,stb azokra az órákra ne kelljen bejárnod, hogy más tantárgyra készülhess.
2008. márc. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tehetsz előrehozott érettségit, de amiből 12-ben is van anyag, abból pluszban osztályozóvizsgát is kell tenned. Mármint a 11-es és a 12.-es anyagból is. 18 évesen még tényleg tanköteles vagy, bár ha mindenből van osztályozó, akkor nem tudom, mit csinálnak.
2008. márc. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Tankötelezettség ide vagy oda. én 17 évesen érettségiztem le, igaz Finnországban, de még itthon sem töltöttem volna be a 18-at, ha itthon érettségizem egy évvel később, mivel nyáron születtem, és csak az érettségi után lett volna a születésnapom.

Annak kéne itthon utána nézni, hogy hogyan tudsz előre tanulni, és vizsgázni azokból a tárgyakból amik lesznek az étrettségin, de csak a 12.ben tanítják. (Kinn ezt egyszerűen meg lehetett oldani, mert kurzus rendszer volt már akkor is ('97-ben) és én fel tudtam venni már 2. gimiben a 3.os tárgyakat is....


Szerintem ha tovább tanulsz, értettségi után, akkor nem kell afelől aggódnod, hogy tanköteles vagy még, hiszen tanulni fogsz legalább még pár évet, szóval szeritnem mindegy mikor érettségizel, ha tovább tanusz, elméletileg senki nem szólhat semit. Bár hozzá teszem az itthoni bürokrácia eléggé süket néma vak stb. (nehéz érvelni akár milyen jók is az érvek!!!)

sok sikert!

2008. márc. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha az 1997/98. tanévben, vagy azelőtt kezdődött a tankötelezettséged, akkor csak 16 éves korodig vagy tanköteles. Ha leérettségizel, akkor megvan az érettségid, tehát semmiféle osztályozó vizsgát nem kell tenned, mert az érettségi mindent magában foglal, ami középiskolában kérdezhető.
2008. ápr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia ismét, én vagyok a harmadik válaszoló:


"A törvény erejénél fogva a tizenhatodik életévének betöltése után kérelmére megszűnik annak a tankötelezettsége, aki

- érettségi vizsgát tett,

- államilag elismert szakképesítést szerzett,

- házasságkötés révén nagykorúvá vált,

- gyermekének eltartásáról gondoskodik.

A kérelmet a tanuló és - a nagykorúvá vált tanuló kivételével - a szülő közösen nyújthatja be. A kérelmet az iskola igazgatója írásban tudomásul veszi."


ezt olvasd el és minden világos lesz! :

[link]

2008. ápr. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!