Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri e az alábbi szakokra...

Megéri e az alábbi szakokra jelentkezni?

Figyelt kérdés

1. BKF-HFTGK > kereskedelem és marketing

2. SZTE-MK > mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnöki

3. KRF-GTK > gazdaságinformatikus


2011. dec. 17. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hát ha nagyon konkrét elképzeléseid vannak, esetleg kapcsolataid egyik-másik szektorban akkor igen!


de azt senki se mondja meg neked, h mire elvégzed bármelyik szakot akkor mi lesz a piacképes



de akármelyiket választod szerezz sok gyakorlatot suli alatt ez a legfontosabb!!!



amúgy a 3 közül sztem most sztem a gépészmérnöki a legjobb választás


aztán a gazdinfo

2011. dec. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1. Mindenki ezt tanulja.. szerintem hallott ügy

2. Mo. mezőgazdasága egy rakás sz@r. Ha csak nem külföldön akarsz benne dolgozni, akkor szerintem felejtős.

3. informatika alapból nem rossz, de ez is egy tömegszakma önmagában. Az, hogy a gazdaságinfo mennyire az, azt nem tudom!

2011. dec. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De még ott van az élelmiszeripari :) Na mind1, ebbe a sorrendbe jelölöm meg aztán amelyiket szánják nekem. :P
2011. dec. 17. 13:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Az elsőt jelöld sztem utolsónak. Nagyon sokan vannak és nem tudnak elhelyezkedni.
2011. dec. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
kereskedelmet nehogy elsőnek jelöld
2011. dec. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oda a legnehezebb bejutni. Legtöbb pontszámost gondoltam előre, mert ha a kisebb pontszámosra nem vesznek fel akkor oda se. :) De lehet hátra rakom. :D
2011. dec. 17. 14:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért gondolod azt, hogy az a jó szak, aminek magas a pontszáma? Éppen, hogy azok a népszerű slágerszakok, és mindenki azt jelöli, ezért kell magasan meghúzni a ponthatárt. Persze az más kérdés, hogy hányan végeznek, ám több jelentkezőből arányaiban többen is végeznek, főleg, hogy a slágerszakok minden suliban kb ugyanazok. Jellemzően a nem túl nehéz közgazdasági szakok ezek, amilyen a kereskedelem és marketing is.


Ha megnézed, egy mérnök szakra pl nevetséges pontszámmal juthatsz be, és ma itthon, és külföldön a legjobbak az elhelyezkedési lehetőségek vele. Tudod miért? Mert nehéz, és kevesen képesek rá, sőt továbbmegyek, akik elvégzik azok közül is kevesen igazán jók. Csak az a diploma ér valamit, amivel megizzadsz.


Válassz olyan szakot, ami érdekel és ki tudsz emelkedni a középszerű tömegből, mert biztos melója csak annak lesz, aki kiemelkedően jó. Erre kell törekedni. Tömegszakokon is lehetséges, csak nehezebb.

2011. dec. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
rövid leszek: NEM
2011. dec. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Gazdinfó > ERP Rendszerek > SAP

Kereset: [link]

napi 50-100 ezer forint is akár (persze több évnyi tapasztalat után)

külföldön akár napi 300-400 ezret is kereshetsz. ha nem hiszed el akkor keress rá : SAP Jobs

vállalatirányítás, erős gazdaság és informatika kell hozzá

komoly karriert lehet vele befutni, viszont ne hogy azt hidd hogy elvégzed a gazdinfot és egyből gazdag leszel. nagyon sok modulos rendszer, rengeteg melléktanfolyam is van és karriert kell építeni.

2011. dec. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
utolsónak igaza van De a KRF-n nem biztos hogy tudják mi az a SAP :D H mégis eljutottak odáig akkor nagyon gagyi szinten oktathatják.
2011. dec. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!