Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

III. éves főiskolás lány vagyok, másik városban. Sajnos még lesz 2 év csúszásom, és ez a gond. Eddig anyám fizette az albimat, és diákhitelből éltem mellette. Most is így van. Viszont jövő évtől ez is megszúnik, anyám már nem tud tovább támogatni, mert nő a lakáshitelünk, és van egy egyetemista öcsém is. Muszáj lesz elmennem dolgozni, másrészt már nem is akarok tovább anyámtól függeni.


2 variáció van, és nem tudok dönteni.


1. Passzív félév,

2. Egyéni tanrend.


OKAIM:


1. szabad hétvégék h tudjak utazni páromhoz (távkapcsolat)

2. munka (félre akarok tenni, hogy legyen egy kis pénzmagom, valamint biztos munkám, mire el kell kezdeni törleszteni a diákhitelt)

3. suli úgy, hogy ne kelljen egész nap órákra járni, hanem mellette tudjak valamit dolgozni.


PRO-KONTRA érveket kérnék, hogy szerintetek melyik lenne ideálisabb a fenti feltételek mellett.


Köszönöm a válaszokat!:))

22N


2011. dec. 17. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nem könnyű, először is kolival nem próbálkoztál még? szerintem jelentkezz oda, költségtérítésest is elvileg felveszik a legtöbb helyen és egy csomó ktgtől megszabadulnál. Vagy tanulj jobban, hogy kaphass tanulmányi ösztöndíjat. De ha mondjuk több ember is elférne az albérletben, akkor ismét olcsóbb lenne. És szerintem az lenne a legjobb, ha továbbra is tanulnál, ahogy eddig és esténként dolgoznál, valamilyen alkalmi munkákat,és szerintem néhány hétvégén is dolgozhatnál, így biztos tudnál pénzt keresni. Ha halasztanál nem biztos, hogy azonnal találnál munkát, lehet, hogy rosszabbul jönnél ki.
2011. dec. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj át levelezőre!
2011. dec. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ne halassz, és ne pasizz

meg kell alapoznod az életedet

Ha elcseszed a diplomát, mi lesz? Mennyi évet cseszel

el?

(talán anyádnak igaza van ....)

2011. dec. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem akarok halasztani, időközben utánanéztem, és a passzív félévnek több a hátránya mint az előnye...:S Csak valami olyan megoldást keresek, hogy szabadok legyenek a hétvégék, és hétközben tudjak dolgozni suli mellett. Mindenképpen befejezem, ebben egyetértünk anyámmal is, csak azon van a hangsúly, hogy jövőre MUSZÁJ lesz magamat fenntartani suli mellett. A köv. félévben még segít anyám, csak jövőre nem. És most csak 1 félévről van szó, amit máshogy kéne megoldni. Várom még az ötleteket! :))
2011. dec. 18. 15:01
 5/5 A kérdező kommentje:
tegnap 18.06-os: Az halott ügy, legalábbis most. Nem élünk együtt a párommal, és csak hétvégén tudunk találkozni...Őt nem áldozom be, mert nagyon stabil a kapcsolatunk, és nagyon mélyen szeretjük egymást. Viszont ha fél évig nem látjuk egymást, arra rámegyünk mindketten. Ha majd leköltözik hozzám jövőre, akkor megyek levelezőre, addig valami más megoldás kell. 1 FÉLÉVRE. :))
2011. dec. 18. 15:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!