Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » NYME gazdaságinformatika Bsc...

NYME gazdaságinformatika Bsc után ELTE programozó informatikus Msc-re menjek vagy BME mérnök infó Msc-re?

Figyelt kérdés

Most vagyok itt elsőéves, mindenem a programozás. Már elkezdtem Phyton-t tanulni magamtól, míg itt csak Visual Basic-et tanítanak első félévben. Késbőbb tervezem, hogy a C++-t is magamtól tanuljam (egyetemen később a Java-n kívül csak C# van, az nem jó).


A közgazdaságtan nem fekszik nekem, nem szívesen lennék könyvelő mellett segéd vagy egy gyárban kontroller, vállalatirányítási rendszerkezelő. Bánom, hogy ide járok, de nem volt más választásom, mivel ez van lakhelyemen, kollégium pedig nem jöhetett szóba.


Úgy döntöttem, hogy ezt akkor már elvégzem (úgyis jó jegyeim vannak), de később Msc-re valami olyan helyre mennék, ahol szoftverfejlesztéssel foglalkozhatok. Melyik lenne jobb a kettő közül?


2011. dec. 18. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kifejezetten szoftvert szeretnél fejleszteni akkor prog infó:)
2011. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 delusion ***** válasza:

Lehet kései a válaszom, de hátha nem.


Szóval a BME-mérnök informatikust felejtsd el. Teljesen más, mint a gazdinfo vagy a programtervező informatikus, eszméletlen sokmindent kellene bepótolnod.


Én is gazdinfon vagyok, de felénk nem igazán a közgazdasági részére fektetnek hangsúlyt. Nem akarok hazudni, de nagyjából mondjuk 70-80%-ban megegyezik a tanterv a programtervező informatikusokéval. Akiket ismerek, azok sem közgazdászként, könyvelősegédként, management-ben vagy kontrollerként helyezkedtek el a szakkal, hanem szoftver- és/vagy rendszerfejlesztőként.


Szóval "+1" a proginfónak a részemről is, a másik eléggé érdekes lenne gazdinfó után.

2011. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 delusion ***** válasza:
De egyébként is van olyan két-két és fél éved az MSc-ig, úgyhogy bőven van időd átgondolni. :)
2011. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én mindenképpen szoftverfejlesztő akarok lenni. Köszönöm a válaszokat.


Várok, amíg le nem diplomázok, aztán igyekszem valamilyen munkát keresni. Ha nem találok, akkor az ELTE-re megyek. Dolgozni akarok már, pedig még csak elsőéves vagyok. xD


Szabadidőmben is foglalkozok programozással. Míg itt Visual Basic-et tanítanak, én már belekezdtem a C++ -be.

2012. jan. 3. 17:51
 5/6 A kérdező kommentje:
B.sszus, mióta nem jártam ezen az oldalon! Leírtam a kérdésbe, hogy tervezem a C++ elsajátítását, viszont azt már most csinálom.
2012. jan. 3. 17:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy az ELTE IK-ra járok, bár egyenlőre BSC-re, de ha van kérdésed, akkor kérdezz nyugodtan!
2012. jan. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!