Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Üdv! 2. -os vagyok sima...

Üdv! 2. -os vagyok sima gimnáziumban. BME-VBK Vegyészmérnöki szakra készülök. Mennyire fogom bírni, így sima gimnáziummal, ha a kémia nagyon érdekel, és nagyon megy, szintúgy a matematika is?

Figyelt kérdés
2011. dec. 24. 20:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és a kémiát vegyem fel fakt.-nak? Matekkel nincs gondom, matematika tagozaton vagyok.
2011. dec. 24. 20:28
 2/5 anonim válasza:
91%

A kémiát mindenképp. A fizikát se hanyagold, az is kelleni fog majd a fizikai kémiához. A matekból meg a függvényekkel kapcsolatos dolgokat erőltesd (differenciálszámítás, integrálszámítás).

A kémiai számításokat is gyakorold, azon véreznek el az elsőévesek leggyakrabban.

2011. dec. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Zöldkéz ment!
2011. dec. 24. 20:58
 4/5 anonim ***** válasza:
A fizikai kémiához azért nem kell annyira a fizika. A mechanikához meg elektrodinamikához viszont eléggé, de azok mondjuk nem annyira szakmai tárgyak. Persze azokat is meg kell csinálni, de talán segít valamennyit a bevezető fizika. Persze a kémia a legfontosabb, meg a matek. Mondjuk egyikből sem kell professzornak lenned. Kémiából is inkább a számítások a fontosak, azt talán nehéz hipp-hopp megérteni. Viszont a kémia elméletet meg a matekot egész jól elmondják. Legalábbis szerintem elég hozzá középszintű tudás is. Deriválni és integrálni nem kell még félévkezdéskor, inkább csak hasznos lehet.
2011. dec. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hát én idejárok, nem voltam kémia faktos, se matek faktos, mégis megy mindkettő, szóval ez nem nagyon függ össze szerintem, bele lehet rázódni.

bár mindenképp kémia faktot vegyél fel szerintem, az ide a leghasznosabb!

2011. dec. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!