Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek nem hatalmas...

Szerintetek nem hatalmas k*csögség, ami az új felsőoktatási törvényben van? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Az új törvény szerint megszüntetik a párhuzamos képzést, vagyis hogy egy ember egyszerre 2 szakot végezhessen állami finanszírozásban.

A legdurvább, hogy ezt egyből jövő szeptembertől bevezetik.. Ilyen változtatások előtt nem kéne 1-2 év mérlegelési időt adni a felvételizőknek?? Sok ember van, aki alapvetően erre a lehetőségre alapozva jelentkezett már tavaly is, és most keresztülhúzzák az egész tervünket. Ez a rohadt törvény miatt valószínűleg kénytelen leszek abbahagyni a mostani szakomat...

Más is van ilyen helyzetben?


Am itt olvastam: [link]


2011. dec. 25. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez egy 16-i hír, nem vagyok benne teljesen biztos, hogy 23-án el is fogadták ezt (ugyanis akkor szavazták meg az új törvényt). Mindenesetre ha el is fogadták, akkor sem tudom, hogy milyen formában, az is lehet, hogy tényleg adnak türelmi időt. Mindenesetre az új törvény szövege még nem jelent meg sehol, addig meg igazából csak a sötétben tapogatózás megy. 23-án pl. volt egy olyan Index cikk, ami szerint jövőre 40 ezren, utána csak 30 ezren tanulhatnak államilag támogatott formában. Nem tudom, ki hogy van vele, de ez irreális, valószínűleg az évente felvett új hallgatókra gondolnak, csak az Index szeret rémhíreket kelteni.


Amúgy egyetértek, így, ebben a formában köcsögség (lenne) ez a rendelkezés. Úgy kellene, hogy akit már idén felvettek, az még mehessen jövőre párhuzamos képzésre.

2011. dec. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a nyelvvizsgás dolgon vagyok kiakadva..... Most majd egy csomó ember egyszerre fogja megkapni a diplomáját (nyelvvizsga nélkül) én meg nyelvvizsgával majd itt pisloghatok hogyha nem lesz állásom....


Az első jól írja, lehet az utolsó pillanatban ez kikerült mint ahogy pl az is hogy cska nyelvvizsgával lehessen felvételizni kétezertizennemtudomhánytól.


Amúgy kérdező: Amit te írsz az felmenő rendszerben is bevezetik? (érthetően: akik 2012 előtt kezdték el így azokra is vonatkozik?)


Diákhitellel nem tudnád megoldani?

2011. dec. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Nem tudom, a törvény még nem is jött ki hivatalosan, csak a tervezetet olvastam, és abban egyáltalán nincs benne a párhuzamos képzés, tehát lehet h jövő szeptembertől annak se lehet úgy, aki már most 2-re jár egyszerre...

De semmit se lehet tudni, ez a legbosszantóbb az egészben. Az egy dolog, h meg kell reformálni az oktatást, meg kevesebb diplomás kell, meg mittudoménmi, de legalább ne egyik napról a másikra csinálnák, hogy az ember fel tudjon rá készülni..

Elvileg lehet már jelentkezni a jövő évire, és feb 15. a határidő, de még nincs meg a törvény, ami alapján szerveznék a felvételt... Vicc ez az egész...

2011. dec. 25. 22:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Tehát: akkor ha én majd 2013-ban felvételizek olaszra, felvesznek államira (ha lesz még...), nem vehetem fel az oroszt államin? Mert az barátságos lesz, éljenek a két vagy többszakos tanárok!
2011. dec. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem kellene egy-két év, minek? Milyen mérlegelés? A párhuzamos képzés a már felvételt nyert hallgatóknak szólt, nem feltétlen azoknak, akik még csak az első szakjukra felvételiznek. Nem ez volt a régi törvényben a rendelkezés célja.

Ha jobban érzed magad, az sem túl szabályos, hogy az új FTv-t dec 23-án fogadták el, és néhány rendelkezést leszámítva január elsején hatályba is lépett úgy, hogy dec .30-án hirdették ki. Igaz a rendelkezések a kellő felkészülési időt lényegében betartják, mert 1,5 hónap még van a jelentkezés végégig, de az Alkotmánybírósághoz már nem tudsz fordulni, hogy ez van.

Nem olyan sok ember, összesen 2300, és ez az szám 3-4 év alatt gyűlt össze ez elhanyagolható, mondhatni semmi.

Másrészt a cikk is írta, és a törvényben is benn van, akik a 05-ös FTV. alapján kezdték el az egyetemet, azok az alapján is fogják kijárni. De írhatsz levelet a minisztériumnak, ha biztosra akarsz menni. Szóval nem kell abbahagyni.


A felsőoktatás és az ezzel járó állami finanszírozás nem azért jött létre, hogy mindenki 25 diplomát támogasson az állam, pláne nem úgy, hogy az ország a GDP-hez viszonyíva kb. 80-85%-nyira el van adósodva és a gazdasági helyzet is egyre szarabb. Nyilvánvalóan adóemelés, és spórolás mindenhol, ahol csak lehet, hogy legalább az államcsődöt elkerüljük, így teljesen érthető volt már a fidesz megválasztása előtt, hogy a párhuzamos képzés nem fogja sokáig bírni.


Az tény, hogy legalább jövőre meghagyhatták volna, sok ismerősöm akart volna második szakot, de azt gondolom ebben a helyzetben ez érthető, hogy ne szórjuk a pénzt feleslegesen.

Én jelenleg párhuzamos képzésen vagyok, 2011ben jött létre a 2. jogviszonyom, ha a törvény miatt kellene abbahagynom a második szakomat, természetesen nem esne jól, de megérteném és elfogadnám, mert ésszerű a kormány részéről ez a döntés. Ha pedig annyira elkötelezett vagyok, akkor az első diplomám után dolgozok, és összegyűjtöm rá a pénzt...

2012. jan. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell a dolgokat agyon parázni.Senki nem tud semmi biztosat,legjobb,ha felhívod az Oktatási Központot(akik a felvételit is intézik),és megkérdezed.Ők már csak elég jól tudják.De amúgy se felvi.hu-n,se máshol,ahol írnak az új pontokról nincs ilyesmiről szó,hogy megszűnik.Csak írtak volna már róla..Egy csomó minden mást is terveztek,pl hogy csak nyelvvizsgával lehet egyetemre menni,meg csak emelt szintűvel,ezek meg tutira nincsenek benne,mert minden szak mellett ott van,h lehet középszintű érettségikkel is menni.Szal efelől ne aggódj,nem kell feltétlenül befejezned az egyik szakodat.
2012. jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!