Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan zajlik a felvételi az...

Hogyan zajlik a felvételi az egyetemekre?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni, és szeretném tudni. Tudom, hogy fenn van a felvi-n, de az nekem túl száraz.
2011. dec. 28. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Hát pedig kénytelen leszel ott elolvasni. Mi az, hogy túl száraz? Mesét szeretnél hozzá, vagy mi a franc?

Nem túl célszerű itt tájékozódni, mert a kommentelők 90% sincs pontosan tisztában vele, és elég könnyen téves infót kaphatsz.

Én meg bár tudom, nem fogom neked leírni csak azért, mert lusta vagy, már bocs.

2011. dec. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagy vonalakban annyi,hogy február 15-ig be kell adni a jelentkezést. Vagy papíron, vagy elektronikusan, ahogy szimpatikus.

Ha papíron adod be,akkor kell egy A lap,és annyi B lap, ahány helyre jelentkezel. Innentől meg elég egyértelmű, kitöltöd, elküldöd, leérettségizel, és várod az eredményeket.

A mi időnkben még 30 helyre lehetett jelentkezni, de ha jól tudom ezt most levitték 5-re (egyazon szak költségtérítéses és államilag támogatott változata egynek számít)

2011. dec. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez nagyban függ attól, hogy hová szeretnél menni. A legtöbb szakra nincs külön felvételi, csak annyit kell tenned, hogy megnézed, milyen érettségi tárgyakat fogadnak el oda. Jelentkezel érettségire, ezt gondolom intézi a suli, ahová jársz, és február 15-ig elküldöd az egyetemi jelentkezésedet. Ezután mindössze annyi a dolgod, hogy jól teljesíts, és egy megadott időpontig (július valahányadika) beküldd az érettségi bizonyítványodat és egyéb szükséges dokumentumokat (nyelvvizsga papírja, stb). Ha e-felvételin keresztül csinálod, ott mindig figyelmeztet, ha valami hiányzik vagy nem jó.

Tulajdonképpen az egyetemnek nincs beleszólása abba, hogy személy szerint kit vesz fel, aki elérte a meghúzott ponthatárt, az bekerült. Az új 500 pontos rendszert annyira nem vágom, mivel nálunk még nem az volt, de a lényeg ugyanaz maradt most is. Legalábbis egyelőre, de most nagyon reformálni akarnak, szóval nem tudom, mi lesz.

Az más tészta, ha van alkalmassági. Arról csak annyit tudok, hogy megadják az időpontját, és pl. a rajzalkalmassági elég kemény.



Hát ez nem lett érthetőbb, mint ami a felvin van, sőt... Ha valami nem tiszta, inkább konkrét dolgokra kérdezz rá.

2011. dec. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg vedd meg az idei Felsőoktatási Felvételi Tájékoztatót. Igazából kábé ugyanaz van benne, mint a felvi.hu-n, de van akinek áttekinthetőbb, ha papír formátumban tudja elolvasni.
2011. dec. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. dec. 28. 20:27
 6/6 anonim ***** válasza:
nem nagyon van ezen mit tudni. regisztrálsz felvin, e-felvételin mindig azt csinálod amit írnak és határidő előtt postára adod a jelentkezési papírt. ennyi.
2011. dec. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!