Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van annak akármilyen akadálya,...

Van annak akármilyen akadálya, hogy 17 évesen férjhez menjek, és úgy fejezzem be a nappali tagozatos gimnáziumot?

Figyelt kérdés
Jogszabályba,akármilyen iskolai szabályba,házirendbe ütközik?
2012. jan. 1. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Elöször is 17 évesen csak szülöi illetve gyámhatósági engedéllyel mehetsz férjhez, másként nem.

Másodszor a középiskolák nappali tagozatára nem járhat olyan valaki, aki házas.

2012. jan. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tegyük fel,hogy a szülői beleegyezés adott.Amúgy köszönöm a választ!
2012. jan. 1. 22:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon muris lenne, ha a nappali tagozaton a többiek között "terheskednél", netán asszonyi élmélnyeidet mesélnéd. Ahogy az első írta, szóról-szóra. Mehetsz levelezőre, ha akarsz.
2012. jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem. A tankötelezettséged megszűnik a házassággal, de a jogviszonyod nem. A törvény taxatíven felsorol öt esetet, amikor a tanuló jogviszony az iskola részéről megszüntethető (másodszor buksz adott tanévben, súlyos fegyelmi vétség, stb.), azaz ha ezek nem állnak fenn, akkor az iskola nem küldhet el esti tagozatra, nem kényszeríthet magántanulóságra, stb.


Te viszont dönthetsz úgy, hogy abbahagyod vagy máshol folytatod a sulit, hiszen házasságkötés után már nem leszel tanköteles.

2012. jan. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Miért,a terhesség egyenes következménye a házasságnak?Így nincsenek abortuszon átesett korombeliek-házasság nélkül?És miért kell rajtam meglátszania,hogy ˝asszony˝ vagyok?Vagy az esküvőm után 2 nappal rögtön rétestgyúrok kötögetek meg rámjön 250 kg plusz?Ne haragudj,köszönöm a válaszod,de nem értek veled egyet.Utolsó válaszoló,köszönöm,hogy utánanéztél.
2012. jan. 2. 01:29
 6/6 anonim ***** válasza:

OFF


Szerintem ne kapkodd el a házasságot. Ráér az. Én tapasztalatból mondom. Mi 5 éve vagyunk együtt ( most leszek 20), és nagyon jó a kapcsolat mindenféle eljegyzés és házasság nélkül. Tudod nagyon ciki az, ha valaki fiatalon összeházasodik, 2-3 év múlva meg elválik.. Inkább erősítsétek a kapcsolatotokat, amit hivatalos kötelezettségek nélkül is meg lehet tenni. És ha valami bukkanó lenne, akkor könnyen ki tudtok lépni a a kapcsolatból. És ráadásul senki se fog röhögni rajtatok.

egyetem alatt már másabb a dolog, bár mi megvárjuk a házassággal azt az időpontot amikor már én is végeztem az egyetemmel. ha addig együttmaradunk, akkor sztem utána is :) de ha esetleg nem, akkor könnyebb így szétmenni mint mondjuk ha el kéne válni.

De ez csak a személyes véleményem.

2012. jan. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!