Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem érzitek úgy, hogy a mai...

Nem érzitek úgy, hogy a mai iskolákból és a fiatalok életéből általában nagyon hiányzik a DICSÉRET?

Figyelt kérdés

Volt egy tanárom, fél évig tanított. Anyanyelvi angoltanár volt, Amerikából. Elég furcsa figura, nem volt tanterve, nem nagyon tartott határidőket, nem volt igazán "tanáros". Sokkal közvetlenebb volt annál, és mindig DICSÉRT. Ellentétben a magyar tanárok legtöbbjével, mindenkiben talált valami dicsérnivalót. Én jól éreztem magam az óráin, mert szerintem nagyon jót tett az önbecsülésünknek. Mindig mondta, hogy öröm velünk dolgozni és engem, aki elég jó tanuló vagyok, sokszor külön is dicsért.


Miért nincs ez meg más tanárokban? Úgy érzem, ez egy nagy plusz löketet adhatna az embernek. Sokszor még az se kap túl nagy elismerést, aki megnyer valami versenyt. A dicséret ráadásul nem kerül semmibe. Szerintem nagy motiváló erő lehetne.


2012. jan. 5. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem ez iskola függő, ahova én járok, ott tündériek a tanárok, persze vannak kivételek, de hol nincsenek?

nagyon szeretem őket, mindig igazságosak velünk és ott segítenek nekünk ahol tudnak, ha a folyóson leszólítjuk őket szónélkül megállnak segíteni, nagyon fognak hiányozni :(

2012. jan. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Részben egyetértek, részben nem.

Engem sokszor motivált, mikor megdicsértek, ha elértem valami kimagasló eredményt. Meg nagyon kellemes érzés az elismerés. Ilyen szempontból dicséretet a népnek!


Másfelől viszont nagyon sok az önbizalomtúltengéses gyerek, aki ha elböffenti magát otthon, már az egekig magasztalják. Ha ezeket még az iskolában is folyton megdicsérik mindenféle apró-cseprő dolgokért, akkor már nagyon nem fognak bírni az arcukkal. A dicséret elveszti a súlyát, a jutalmazási értékét. Aki elér valami figyelemreméltót, akim megérdemli, azt dicsérjék meg. De aki nem tett semmi olyat, azt ne!

2012. jan. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a felesleges adott dicséretről beszélek. Akkor és annyit, amennyi kell. És azt, akinek kell. De akinek semmi önbizalma és semmiben nem jó, azt még akkor is meg kell dicsérni, amikor mást nem. A tanárom ebben is következetes volt.
2012. jan. 8. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!