Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az első OKJ-s tanfolyam...

Az első OKJ-s tanfolyam minden esetben ingyenes?

Figyelt kérdés
Multimédia fejlesztő és character designer képzésre jelentkeztem, és elkértek tőlem elég komoly összeget. Furcsállom,mert mindenhol azt olvasom, hogy az 1.képzés ingyenes. 18éves vagyok, még nem tettem le a vizsgát, mert érettségi kell hozzá, így plusz pontnak sem számít bele a továbbtanuláshoz. Nekem ez az 1.képzésem volt. Valaki legyen szíves segítsen! Köszönöm!
2012. jan. 6. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak fizetős OKJ-s képzések, ezt is sulija válogatja, ugyanúgy mint mondjuk vannak fizetős egyetemi szakok is.


Egyébként az OKJ ingyenes (ha ingyeneset is indít az adott iskola), hogyha a legelső OKJ-s képzésed valamint nem múltál el még 22 (23, ha év vesztes vagy).

2012. jan. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az OKJ-s képzés nem ingyenes. Minden egyetem azért vezette be, hogy pénze legyen belőle, a magáncégek szintén nem jótékonysági szervezetek. Az édesanyámék is azért vezették be az OKJ-s képzést, mert pénze lesz belőle a tanszéknek. Az OKJ-n tanuló ismerőseim is fizetnek érte. Talán ha egyetem helyett OKJ-ra jelentkezel érettségi után, AKKOR ingyenes, mert az állam az első képzésedet finanszírozza, ha benne vagy a ponthatárban. Különben nem. Ha te 18 éves korod előtt elmentél ilyen izé képzésre (ne vedd rossz néven, de én ezt meg nem jegyzem), az dicséretes dolog, de szerintem biztos, hogy nincs ingyen. Így ment valami írásszakértői tanfolyamra egy ismerősöm és ő is fizetett félévente 70 ezer forintot. Hívd fel őket.
2012. jan. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj második, de jó nagy baromságot írtál. OKJ-ra járok ugyanis, úgyhogy kicsit jobban tudom , mint te, amit úgy "hallottál" másodkézből.


Tehát mint mondottam az első válaszban is, vannak fizetős OKJ-k IS, úgy mint egyetemen. Nem számít bele az államilag finanszírozott féléveidbe, nincs ponthatár (csak beiratkozás), hiszen ez tanfolyam tulajdonképpen.


Én gyógyszertári asszisztensnek tanulok. Ez érettségire épülő szakképzés. 22-en vagyunk az osztályban, ebből ketten fizetősek, mindkettőjüknek van már szakmájuk. Nekem egy 7ezer forintos regisztrációs díjat kellett fizetnem, de könyörgöm, az mindenhol van és egy 7 ezer forintot igen csak túlzás lenne tandíjnak nevezni.


Általában egyébként azok az OKJ-k fizetősek, amelyeket nem az állam támogat, magániskolák illetve ilyen elég "speciális" képzések. Plusz arról se feledkezzünk meg, hogy nagyon sok OKJ-ra kell a speciális eszköz, gyakorlat, azok sincsenek ingyen. Tehát egy OKJ lehet fizetős, de legtöbbje ingyenes, ha megfelelsz azoknak a feltételeknek, amelyeket az 1. válaszban leírtam.

2012. jan. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kedves utolso! Tudnal segiteni,hol talalok listat vagy hol nezelodjek, ahol le van irva melyik iskolaban es melyik okj-s tanfolyam van allamilag tamogatva? Elore is koszonom.
2013. jún. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!